50/50/50 - czyli 50 plakatów na 50-lecie Międzynarodowego Biennale Plakatu w Promie Kultury

50/50/50 - czyli 50 plakatów na 50-lecie Międzynarodowego Biennale Plakatu w Promie Kultury

Start: 15 czerwca 2016 10:00
Koniec: 15 czerwca 2016 22:00
Wystawa plakatów nadesłanych z okazji jubileuszu Biennale, które było pierwszym świętem plakatu na świecie i od 50 lat jednoczy środowisko projektantów graficznych.

Wystawa która kontynuuje tradycję łączenia ludzi wokół Biennale oraz pokazuje różnorodność i bogactwo kultury wizualnej. Wśród uczestników wystawy znajdziemy gwiazdy światowego formatu grafiki użytkowej - część z nich odwiedzi Polskę na otwarciu wystawy i otwartych wykładach towarzyszących wydarzeniu.

"Plakat to specyficzna dziedzina grafiki, wymagająca od twórcy umiejętności kreatywnego i komunikatywnego posługiwania się językiem wizualnym.

Wystawa 50/50/50 jest trochę inna od pozostałych. Pokazujemy na niej 50 plakatów 50 twórców na 50 lecie biennale. Pamiętając przesłanie Józefa Mroszczaka, że biennale to przede wszystkim plakaty i ich twórcy, postanowiliśmy zrobić ją bez pomocy zestresowanych kuratorów.
Poprosiliśmy pięćdziesięciu wybitnych artystów aby nadesłali po jednej wybranej przez siebie pracy, powstałej w dowolnym okresie. Prezentujemy je w Galerii PROM Saska Kępa w Warszawie oraz na przystankach AMS w Warszawie.
Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swe prace.
I jeśli przypadkiem jest ich więcej niż 50, to od przybytku głowa nie boli." - Prof. Lech Majewski

Co robimy w weekend? Czyli najciekawsze wydarzenia
10 filmów, które trzeba obejrzeć choć raz w życiu
7 filmów o śnie i podświadomości