Wernisaż wystawy zdjęć "VARANASI 24/7"

Wernisaż wystawy zdjęć "VARANASI 24/7"

Start: 16 października 2015 19:00
Koniec: 16 października 2015 21:00
Free
Być może to codzienny widok śmierci tak popędza mieszkańców świętego miasta Varanasi do gorączkowego życia, tętniącego przez całą dobę jak w mrowisku.


Varanasi (dawniej zwane Benares), jedno z najstarszych zamieszkałych miejsc na świecie, jest świętym miastem dla Hindusów, którzy przynajmniej raz w życiu powinni udać się tam na pielgrzymkę. Często robią to pod koniec życia, bo kto umiera w Varanasi zostaje wyzwolony z powtarzającego cyklu narodzin i śmierci.

Wiara w niezwykłą moc Gangesu objawia się na „ghatach” - wielkich schodach prowadzących do świętej rzeki, w miejscu, gdzie każdego dnia tysiące Hindusów oddają się ablucjom i medytacjom. Tam też, na kremacyjnych stosach palone są zwłoki. Śmierć jest tuż obok toczącego się życia, to co wieczne przeplata się z tym co chwilowe, to co istotne miesza się z błahym.

Varanasi - stłoczone, głośne, nieprzewidywalne, do obłędu żywe. Byliśmy tam już wielokrotnie i ciągle coś ciągnie nas do tego fascynującego miasta. Zapraszamy na wystawę fotograficzną.

Agata Maszewska & Alfonso Cazenave

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno