Komedia osadzona jest we współczesnych realiach. Jacek- mężczyzna w średnim wieku, próbuje wyrwać się z tłamszącej go relacji z rodzicielką czyli tytułową Jadwigą.  Poczucie winy, podsycane przez piekielną mamuśkę nie pozwala mu jednak na odcięcie pępowiny. Całe życie spędzone pod dyktando uczyniło z mężczyzny  bezwolnego synusia mamusi. I pewnie wszystko  toczyłoby się  po staremu czyli zgodnie z wizją  pani Jadwigi. Niestety  Jacek wbrew jej woli   zakochuje się w apetycznej Marlenie i chce „pójść na swoje.”    Pikanterii całej historii doda  fakt, że zaborczą o syna rodzicielkę  próbuje uwieść Antoni, listonosz łowca majątków.

Duet Andre de la Cruz i Victoria Vascari znów spotyka się  na deskach teatralnych przy okazji majowej premiery Teatru XL.  Ich poprzednie spotkanie zaowocowało sukcesem w postaci Psychoterapii, na którą mimo upływu lat, tłumnie przychodzą widzowie. Również w komedii Jadwiga -sprawne i dowcipne dialogi autorki zostają   przeniesione na scenę przez reżysera, którego spektakle wyróżniają się latynoskim temperamentem i odwagą światowych produkcji

W roli tytułowej bohaterki – Miriam Aleksandrowicz


Kiedy? 5 grudnia 2015 r. godzina 20:00
Gdzie? Teatr XL na Stadionie Narodowym

Co zrobić, aby wygrać? Napiszcie w komentarzu pod artykułem (oznaczając za pomocą @) kogo zabierzecie ze sobą do teatru:)

 

Mamy też nadzieję, że lubicie nasz fanpage Mówią Na Mieście i Teatr XL ;)


Zwycięzce, który otrzyma podwójny bilet ogłosimy 4 grudnia o godzinie 18:00.

Powodzenia!