Jak wiecie - po prostu kochamy jeść. Dlatego za każdym razem, gdy dociera do nas informacja o nowym miejscu na kulinarnej mapie Warszawy jesteśmy po prostu w siódmym niebie. Tak samo było i tym razem, gdy dowiedzieliśmy się, że otwiera się nowa restauracja na Żoliborzu - Fatto a Mano Ristorante & Wine Bar. Będzie tam rządzić kuchnia włoska z ręcznie robionym makaronem, pizza z pieca opalanego drewnem czy tiramisu. Po obejrzeniu zdjęć zgłodnieliśmy i wiemy, że będziemy tam stałym gościem.

Fatto a Mano Ristorante & Wine Bar z okazji otwarcia przygotował świetną, przedświąteczną akcję charytatywną. Wszystko co musicie zrobić to przynieść dowolny produkt spożywczy z długim terminem ważności, który zostanie przekazany na paczkę dla potrzebujących dzieci. W podziękowaniu za dobre serce i hojność dostaniecie paczkę z własnoręcznie przyrządzonym makaronem, którym będziecie mogli się cieszyć przy niedzielnym obiedzie.

A co znajdziecie w menu?

Poza pysznymi makaronami, które są ręcznie przyrządzane na miejscu przez szefów kuchni, poznacie też smak wyśmienitej włoskiej pizzy, wypiekanej w prawdziwym piecu opalanym drewnem. Będziecie mogli zamówić (także do domu!) tradycyjną pizze, ale również w bardziej wykwintnej wersji np. z truflami czy ośmiornicą. W menu znajdzie się także oryginalne risotto, zupa rybna, czy włoska golonka.

A czym byłaby kuchnia włoska bez dobrego wina - i tu się nie rozczarujecie. Powstała tu w niekonwencjonalny sposób - bo w starym kanale diagnostycznym, winniczka z prawdziwymi winami prosto z Włoch. Co więcej, samodzielnie możecie tam zejść i wybrać, a jest w czym przebierać. Lokal został przystosowany również dla rodzin z dziećmi, a na terenie należącym do kulinarnej stacji zostały wydzielone miejsca parkingowe co ułatwi dojazd w większym gronie. Szefowie kuchni zadbali o menu dla najmłodszych, tak by również oni mogli posmakować kuchni śródziemnomorskiej w najlepszym wydaniu.

 

fatto a mano restauracja kuchnia włoska

 

UWAGA KONKURS

Z okazji otwarcia Fatto a Mano Ristorante & Wine Bar mamy dla Was niespodziankę. Do rozdania mamy 5 voucherów 50 złotowych do wykorzystania w restauracji. Wystarczy, że napiszecie nam o swoim ulubionym włoskim daniu - 5 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy voucherami.

Macie czas do 29.11.17 r. do godziny 12:00. Odpowiedzi wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl

Powodzenia!