Dla lokalu o przewrotnej nazwie Bułkę przez Bibułkę (ul. Puławska 24) to, o której godzinie rozpoczynasz dzień nie ma żadnego znaczenia – śniadania serwują tu o każdej porze. Bułkę znajdziesz również w ścisłym centrum miasta (ul. Zgoda 3). Ceny są niewygórowane, nikt się nie obrazi, jak przyjdziesz w pidżamie, a zjesz tu kanapki, jajka, rogaliki… ale uwaga: ptaszki ćwierkają, że mają tu najlepsze bajgle w stolicy. Spróbuj koniecznie i daj znać czy podzielasz tą opinię – bo my jak najbardziej! 

 

bułkę przez bibułkę warszawa

 

Jasne, przytulne wnętrze, czytelne menu, półki pełne książek i konik na biegunach. W karcie znajdziesz sześć różnorodnych zestawów śniadaniowych, my polecamy szczególnie sałatkę z karmelizowanym kozim serem i kolorowe koktajle – po takiej porcji witamin każdy dzień nabiera pozytywnych wibracji. Mowa o znanym i lubianym Kubek w Kubek (ul. Grażyny 16). Uwaga! W godzinach około południowych warto zarezerwować stolik – lokal cieszy się naprawdę dużą popularnością.

 

Kubek w Kubek Mokotów

 

Milanovo (ul. Puławska 142) w ciągu dnia serwuje kuchnię włoską, a wieczorami dobre wino i jeszcze lepsze drinki. A na śniadanie? Poza klasyką zjesz tu wariację na temat jajka po benedyktyńsku i gofry (te wytrawne! Mniam!) niemałych rozmiarów. Będąc tu, nie zapomnijcie spróbować ich autorskich smarowideł i past do chleba w przeróżnych smakach, w ofercie m.in.: daktyle, solony karmel czy pieczony czosnek, koniecznie w zestawie z pieczywem. Dobra informacja dla wszystkich kawoszy: do godziny dwunastej od poniedziałku do piątku do każdego zestawu śniadaniowego za dowolną kawę zapłacicie okrągłą złotówkę.

Fantastycznie, prawda?

 

milanovo warszawa

 

Czuła Buła (ul. Narbutta 16) gości w prawdziwie domowym stylu. Naleśniki, kanapki, owsianka oraz klasyczny wybór kaw i herbat świetnej jakości, a wszystko doprawione porcją pasji i serca. Warto wpaść również na lunch – codziennie dwie opcje do wyboru i te ciasta… niby coś innego, a w smaku jak u mamy. Nic dodać nic ująć, jesteśmy oczarowani.

 

Czuła buła mokotów

 

Kolejny lokal być może nie specjalizuje się w śniadaniach, właściwie, jest to klubokawiarnia podróżnicza. Do południa zjemy klasyczne propozycje śniadaniowe: zapiekanki, jajka czy croissanty. My namawiamy Cię do spróbowania kaw parzonych metodami alternatywnymi, czyli chemex (napar za każdym razem inny, świeży w smaku) oraz drip (kawa łagodna, zawsze aromatyczna). Jeśli spodobało Ci się to urokliwe miejsce, zapraszamy również wieczorami. Knajpa oferuje smaczne przekąski i organizuje spotkania z podróżnikami, którzy chętnie opowiedzą Ci o najciekawszych zakątkach świata. Szczegóły znajdziecie na ich fb. Klubokawiarnia tam i z powrotem (ul. Odyńca 71).

 

Tam i z powrotem mokotów śniadania

 

Śniadanie poza domem może być świetną propozycją na przełamanie codziennej rutyny, pretekstem do lepszego poznania okolicy, okazją do popracowania w samotności czy zwyczajnie urozmaiceniem rodzinnego weekendu. Ważne jest, aby móc zatrzymać się na chwilę i porządnie „naładować akumulatory”.

Miłego dnia!

 

Zobacz też K-POP SOMI w kampanii ALWAYS CLASSIC – CLUB C

 

Autor: Ewa E. Kubiatowska