„Każdego dnia” opowiada o nieśmiałej 16-letniej dziewczynie Rhiannon (w tej roli młoda australijska aktorka Angourie Rice) zakochanej w wędrującej po świecie duszy. Początkowo dziewczyna prowadzi zwyczajne jak na swój wiek życie - chodzi do szkoły, spotyka się z chłopakiem i przyjaciółkami. Wszystko diametralnie się zmienia gdy poznaje A - cząstkę, która od momentu narodzenia migruje pomiędzy ciałami różnych ludzi. Dusza zdradza swoją tajemnicę nastolatce i zakochuje się w niej z wzajemnością. Mimo przeciwności losu kochanków łączy silne i nieprzerwane uczucie, którego nie potrafią powstrzymać.

 

Zobacz także Zagrożone gatunki zwierząt zamiast ikonicznego krokodyla na koszulkach Lacoste

 

Obraz porusza wiele ważnych kwestii takich jak między innymi załamanie nerwowe ojca Rhiannon, relacje między rodzicem a dzieckiem i tolerancja. Zwraca uwagę na charakter, który powinien się liczyć przy wyborze potencjalnego partnera, a pięknym przesłaniem jest istota duszy postrzeganej jako najważniejszy element człowieka.

Film nie jest obrazem, który pozostanie w pamięci na zawsze, jednak jest zrealizowany w sposób różniący się od typowego melodramatu dla młodzieży. Nietypowa konwencja połączona z świetnie dobraną obsadą aktorską tworzy przyjemne w odbiorze dzieło, które warto zobaczyć.

 

 

Film jest grany na 47 seansach w 11 kinach w Warszawie.

Tekst: Remik Ormaniec - Mówią Na Mieście