Ulubiona lektura i coś pysznego do picia – kawa, herbata, wino. Kojarzysz ten przepis? Na pewno już próbowałeś, dalej są dwa scenariusze: działa, albo nie działa. Do każdego z nich proponujemy małą zmianę – ubierasz się, wychodzisz z domu i robisz to samo, ale na mieście. Skuteczność gwarantowana, przekręcasz klucz w drzwiach a wszystkie problemy zostawiasz za nimi. Teraz zostaje Ci tylko wybrać miejscówkę. Oczywiście, możesz zabrać swoją książkę, jednak w miejscach, które Ci dziś pokażemy jest ich wystarczająco dużo. Sprawdź sam!

 

Kawiarnia – Księgarnia Radio Telewizja

Przytulne miejsce pełne dobrego designu i wygodnych foteli. Kupisz tu oczywiście książki, łakocie i gorące napoje, ale też np.: …skarpetki. Nie możesz się wyrwać bez małego „dodatku”? Nie ma problemu, będzie się świetnie bawić w kąciku dziecięcym. Lokalizacja: Muranów, ul. Gen. Andersa 29. Warto wspomnieć, że miejsce oferuje wiele ciekawych wydarzeń, m.in. wymiany książek, spotkania z autorami, wieczory przy planszówkach. Pssst, musisz spróbować tego sernika. 

kawiarnia czytelnia warszawa

 

Tarabuk

Miejsce tętniące życiem, ociekające literaturą i pachnące dobrym espresso. Nazwanie go instytucją kultury nie obraziłoby nikogo. Wykłady, „podwieczorki filozoficzne” i czytania książek, to tylko nieliczne z wachlarza spotkań tu organizowanych. Dodatkowym atutem, jest umiejscowienie lokalu – znajduje się przy Teatrze Lalka (Nowy Świat 63). Bez problemu możesz złapać tu głęboki wdech, trochę się „odchamić” i naładować baterie. 

tarabuk warszawa kawiarnia

 

Księgarnia Cafe - Klub Między Wierszami

Pełne łuków wnętrze z elementami z czerwonej cegły już tworzy niesamowity klimat. Niejednokrotnie posłuchasz tu muzyki na żywo, a jak dobrze trafisz, pouczysz się szydełkowania. Kompetentna obsługa zawsze pomoże Ci wybrać książkę dla siebie – czasem mamy wrażenie, że przeczytała każdą, którą ma u siebie w ofercie (a trochę tego mają…). Znajdziesz ich przy Grochowskiej 288. Polecamy przyjść na pusty żołądek, w menu znajdziesz wiele pyszności.

kawiarnia warszawa

 

Zobacz także 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

Wrzenie Świata

Wrzenie Świata zostało stworzone osiem lat temu przez Fundację Instytut Reportażu. Ukierunkowane jest na literaturę non-fiction i specjalizuje się w dokumentach wszelkiej maści. Tutaj nie dość, że dobiorą Ci książkę, wejdą po nią na najwyższy regał, przyniosą Ci kawę, to jeszcze uraczą inteligentną rozmową. Wpadnij na śniadanie i rozsiądź się wygodnie w przemiłej atmosferze. Gdzie? Gałczyńskiego 7 (w pobliżu Foksal i Nowy Świat)

wrzenie świata kawiarnia warszawa

 

Art Bookstore Królikarnia Cafe

A oto miejsce dla artystów i wielbicieli sztuki. Art bookstore znajdziecie przy większości warszawskich muzeów, jednak na chwilę relaksu polecamy ten, mieszczący się w Królikarni. Powodem jest przede wszystkim otoczenie. Budynek muzeum otoczony jest ze wszystkich stron parkami, co jest idealnym pretekstem, aby połączyć wypad ze spacerem i wizytą w galerii. Tutaj zapomnisz nawet o tym, że tuż obok jest ruchliwa ulica Puławska.

Królikarnia kawiarnia

Każdemu z nas, czasem potrzebny jest taki reset. Brzmi banalnie? Pamiętaj, nie przekonasz się, do póki nie spróbujesz.

Zobacz także Kuchnia hiszpańska w Warszawie – gdzie ją znaleźć?

 

Ewa Kubiatowska Mówią Na Mieście