16.03 Piątek

Andy Warhol. Banan, rozporek i inne okładki płytowe.

Andy Warhol jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców sztuki popularnej. Reprodukcja jego Marylin Monroe zdobi nie jedną ścianę, jednak czy wiedziałeś, że artysta tworzył również okładki płyt? 10 marca przy ulicy spokojnej ruszyła wystawa, na której zebrano ich sporą część tych charakterystycznych grafik. Galeria zaprasza między godziną 12 a 18, a trwać będzie do 26 marca. Szkoda byłoby to przegapić! 

NEY Gallery & Prints ul. Spokojna 5

 

18. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO

Wydarzenie rusza już w czwartek, ale wiadomo, obowiązki, praca i takie tam... Doskonale to rozumiemy. Na piątek Kino Luna przygotowało projekcje filmów „To dla twojego dobra” i „TKH: Fiesta”, czyli komedie z lat 2016 i 2017, a w Muranowie odtworzone zostaną „Twoje oczy” i „Olbrzym”, czyli dramaty z równie świeżą metryką. Wybierz swój repertuar, rozsiądź się wygodnie i rozkoszuj chwilą relaksu!

Kino Luna, ul. Marszałkowska 28 i Kino Muranów, ul. Andersa 5

 

17.03 Sobota

Vintage Wyprzedaż Na Saskiej Kępie

Pierwsze wiosenne promienie słońca wpadają przez szyby, ptaki zaczynają coraz głośniej śpiewać, a Klubokawiarnia Towarzyska zaprasza na wyprzedaż garażową. Wybierz się na spacer malowniczą Saską Kępą, napij się herbaty, zagryź ciastkiem a na koniec przejrzyj wieszaki – znajdziesz tu ubrania w stylu vintage, używane i nowe, w bardzo okazyjnych cenach. Wyprzedaż rusza w samo południe i będzie trwać przez następne pięć godzin. Udanych łowów!

Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49 

 

BORN IN THE 90S - THROWBACK PARTY

Impreza dla wszystkich fanów Britney Spears, „Przyjaciół” i Rickiego Martina. W tą sobotę nie musisz zamęczać sąsiadów piosenkami ze wszystkich możliwych playlist pod hasłem „BEST 90` HITS”. Klub Beero daje Ci możliwość cofnięcia się w czasie i niezapomnianej zabawy w rytmie największych przebojów tamtych lat. Impreza startuje o 22, zabierz znajomych, z którymi najlepiej Ci się wspomina  i przeżyj niezapomniany wieczór!

Beero, ul. Marszałkowska 99/101

 

Zobacz także 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

 

18.03 Niedziela 

Park Skaryszewski od deski do deski

Butem po Wawie organizuje kolejny spacer z oprowadzeniem. Tym razem „pod butami” Park Skaryszewski i jego legendy. Dowiecie się m.in. co tu robiła królowa Elżbieta, kto najbardziej działał na niewiasty i jak to się stało, że upolowano sowę zamiast zająca. Pięćdziesiąt hektarów zieleni – tyle wynosi powierzchnia jednego z najpiękniejszych parków Europy. Ubierzcie wygodne buty i weźcie ze sobą parasole (oby się nie przydały!). Zbiórka o 13:00 przed wejściem do parku od strony ronda Waszyngtona.

 

Wielkie Targi Wielkanocne

Przed chwilą była Gwiazdka, co? W tym roku nie pozwól się zaskoczyć i przygotuj się na święta wielkanocne już w tę niedzielę. Państwowe Muzeum Etnograficzne i ponad stu wystawców zapraszają na targi. Kurczaki, pisanki, koszyki, przepisy, kwiaty, serwety i zajączki, w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu. Poza tym biżuteria, ceramika i jedzenie, w specjalnie wydzielonej do tego celu strefie. Najesz się, nacieszysz oko i udekorujesz dom. Czego chcieć więcej?

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

 

Więcej wydarzeń w swoim mieście znajdziesz w kalendarium enjoy :)

 

Bawcie się dobrze!