Zaledwie kilka muzycznych kolaboracji zapisało się na kartach historii polskiej muzyki dużymi literami. Nie jest tajemnicą, że zderzenie dwóch całkowicie różnych osobowości, perspektyw i wrażliwości artystycznych może zaowocować produkcjami, które roznoszą się dużym echem. Takie przedsięwzięcie niesie ze sobą także niebezpieczeństwo.  Dwóch raperów, zaliczanych do najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, postanowiło zaryzykować. Taco Hemingway i Quebonafide przedstawiają kolaboracyjne wydawnictwo „Soma 0,5 mg” – jeden z najbardziej niespodziewanych albumów tego roku w polskiej muzyce. 

Wspólny materiał Quebonafide i Taco Hemingwaya ukaże się już 13 kwietnia.

 

Zobacz także Warszawa weekenduje

 

Pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę, zatytułowany jest „ART-B”. Odsłuch dostępny jest już na YouTube, Spotify oraz innych platformach streamingowych. „Soma 0,5 mg” to wypadkowa zderzenia dwóch wyjątkowych postaci. W pierwszym publikowanym utworze artyści bezbłędnie uchwycili jasne i ciemne strony swojej popularności. Filip i Kuba rapują: “żyję jakbym wygrał w Lotto”, ale czy wygrana w loterii naprawdę przynosi szczęście? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w premierowym materiale. 

Preorder albumu „Soma 0,5 mg” ruszył i jest dostępny pod linkiem: http://www.taconafide.com. Limitowany nakład preorder dystrybuowany będzie w formie unikalnego digipacka zawierającego bonusowe CD z remiksami oryginalnych utworów oraz produkcjami, które nie pojawiły się na płycie.

Album “Soma 0,5mg” promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa. To jedyna planowana wspólna trasa artystów. Na ten moment znamy już wszystkie daty oraz miasta koncertów Taconafide:

 

19.04.2018 - KRAKÓW

21.04.2018 - WARSZAWA

22.04.2018 - KATOWICE

24.04.2018 - POZNAŃ

26.04.2018 - GDAŃSK

27.04.2018 - ŁÓDŹ

28.04.2018 - WROCŁAW

 

Szczegółowe informacje na temat biletów oraz dokładnych lokalizacji zostaną udostępnione wkrótce. 

 

 

 

Więcej wydarzeń w swoim mieście znajdziesz w kalendarium enjoy :)

 

Bawcie się dobrze!