Krakowski Unsound i białostocki Up To Date Festival spotykają się w tym roku dosłownie w połowie drogi, organizując wspólnie dwudniowe wydarzenie w warszawskim klubie Jasna 1.

Podczas imprez 20 i 21 kwietnia br. wymieszają się inspiracje oraz zainteresowania obu festiwali. Na dwóch scenach zostaną zaprezentowani artyści zagranicznych scen bliscy obu festiwalom oraz szeroki przekrój rodzimych talentów. 

Wydarzenie będzie zapowiedzią obu festiwali. Unsound ogłosił swoje daty w zeszłym tygodniu – odbędzie się między 7 a 14 października br. – natomiast Up To Date Festival, którego daty to 7 i 8 września br., rozpoczął już sprzedaż limitowanej, “pierwiosnkowej” puli karnetów. 

 

Zobacz także 5 restauracji, w których spotkasz znanych i lubianych

 

Up To Date Festival, ukryty od zgiełku wielkich miast, odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Miejsce słynące z dziewiczych krajobrazów, dzikiej przyrody i głębokich lasów w pierwszych dniach września zamienia się w mekkę muzyki elektronicznej i basowej, przyciągając ok. 8000 uczestników. Wydarzenia festiwalowe mają zaś miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby białostocka Opera, podziemne parkingi Stadionu Miejskiego czy Pałac Branickich.

Krakowski Unsound świętował w zeszłym roku swoje 15-lecie. Edycja pod hasłem Flower Power okazała się być jak dotąd najpopularniejszą i najbardziej udaną. Od czasu swojego powstania w 2003 roku, festiwal rozrósł się znacznie. Począwszy od powolnej ekspansji w mieście, adaptacji i ożywienia niecodziennych miejsc, po edycje w Nowym Jorku, Adelajdzie, Toronto i Londynie, a także krajach Europy Wschodniej oraz Kaukazu. 

Program i ceny biletów ogłosimy wkrótce.