​AleGloria 

Znajduje się w piwnicach Domu Dochodowego przy placu Trzech Krzyży w Warszawie, Magda Gessler - znana kreatorka smaków i wnętrz - prowadzi restaurację "AleGloria". Stylowe wnętrze ukazuje polską kuchnię w zupełnie nowej odsłonie. Tutaj połączone przepisy kuchni dworskiej z mniej lub bardziej znanymi tradycyjnymi potrawami, ukazują nowy wizerunek sztuki kulinarnej. 

Restauracja jest symbolem tego, co najlepsze w sztuce ludowej i kulinarnej. Suto zastawione stoły, zdobione koronkami i bukietami świeżych kwiatów oraz nakryte wykrochmalonymi obrusami. Atrakcją samą w sobie jest możliwość zobaczenia na własne oczy jak lepione są pierogi, gotowane zupy, czy pieczone ryby, które później pojawią się na talerzach gości. 

Stałym bywalcem jest tu sama właścicielka, która sama dopieszcza wnętrze. Jest to także ulubione miejsce polskich projektantów. 

Adres: Plac Trzech Krzyży 3

restauracja Ale Gloria warszawa

 

Atelier Amaro 

Atelier Amaro to autorska restauracja, działająca od 2011 r. Szef kuchni i założyciel, Wojciech Modest Amaro, proponuje kuchnię polską w nowoczesnym wydaniu. Stara się wykorzystywać nie tylko typowe czy tradycyjne składniki, ale także te, które zostały zapomniane przez popularną gastronomie, np. owoce berberysu czy jarzębiny. 

Spotkać tu możemy bardzo często Kubę Wojewódzkiego czy Renatę Kaczoruk. 

Adres: Agrykola1

atelier amaro warszawa

 

Między nami

Kultowe miejsce na mapie stolicy. Od 21 lat gwiazdy zbierają się w restauracji przy Brackiej 20 i chętnie bawią się tam przy różnych okazjach. Między Nami doczekało się nawet artykuł i analiz prasowych na temat swojego fenomenu. 

Trudno wymienić nazwiska osób, które spotkacie na miejscu, bo chodzą tutaj dosłownie wszyscy od tancerza Michała Piróga począwszy, po projektantkę Gosię Baczyńską. 

Adres: ul. Bracka 20 

między nami bracka warszawa

 

Zobacz także Śniadanie na Pradze

 

Słodki Słony

Cukiernia należąca do Magdy Gessler należy do ulubionych sklepów ze słodkościami gwiazd. Ciasta, ciasteczka i najróżniejsze inne wypieki wybierają tutaj m.in. Zosia Ślotała, Julia Kamińska czy Małgorzata Socha. 

Natomiast super modelka Anja Rubik podkreśla, że to jej ulubiona cukiernia na całym świecie i że wypieki Magdy Gessler mogłyby zaszkodzić jej figurze. 

Adres: ul. Mokotowska 45

słony słodki warszawa

 

Przegryź

Restauracja "Przegryź" istnieje od kilku lat, niegdyś jej współwłaścicielem lokalu był dziennikarz i publicysta Piotr Najsztub. Miejsce słynie z domowej kuchni. Kiedyś lokal był o połowę mniejszy, niedawno udało się powiększyć miejsce o powierzchnię przylegającą. 

Często stołują się u niego ludzie z pierwszych stron gazet, w tym aktor Jacek Poniedziałek, dziennikarka Agata Passent czy pisarz Wojciech Kuczok. 

Adres: Mokotowska 52

przegryź mokotowska

 

Zobacz także Najlepsze tajskie jedzenie w Warszawie