Dziś pokażemy Ci kilka miejsc, w których aktywnie spędzisz czas z psem. Wbrew pozorom, placów zabaw dla psów jest dość sporo. Jesteśmy więc przekonani, że razem z pupilem wybierzecie ulubioną miejscówkę i tej wiosny poszalejecie trochę bardziej niż wokół podwórka. 

Place zabaw dla psów są bardzo wygodne – odgrodzone lub położone na uboczu tereny z miejscem do biegania, drabinkami i przeszkodami. Tutaj zmniejsza się prawdopodobieństwo, że pod łapy czworonoga wpadnie małe dziecko, nikt też nie będzie marudził, że prowadzisz dużego psa na luźnej smyczy. Nie będzie miał tez szans by w ferworze zabawy wpaść na ulicę. Dodatkowo twój przyjaciel będzie miał okazję poznać innych pupili, a Ty ich właścicieli. Poniżej lista miejsc przystosowanych do wizyt z milusińskim.

Tor przeszkód w Dolinie Służewieckiej (Służew),

wybieg w Parku Krasińskich (Muranów),

wydzielona przestrzeń w Parku Górczewska (Bemowo),

międzyosiedlowy placyk na rogu ulic Fieldorfa i J. Nowaka-Jeziorańskiego (Gocław),

wybieg dla Psów przy Górce Kazurce (Kabaty),

plac przy ulicy Szarej (Powiśle),

Wybieg dla Psów Stegny (Sadyba),

Wybieg dla psów Polana Hutnik (Bielany),

Park Henrykowski (Białołęka)

 

Zobacz także Kawa i książka – nasz sposób na relaks

 

Chyba nie musimy nikomu przypominać o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. W kilku parkach znajdziesz tzw. „psie stacje”, które wyposażone zostały w plastikowe torby przydatne podczas tej czynności. Znajdziesz je w Ogrodzie Saskim, Parku Skaryszewskim, Praskim, przy stokach Cytadeli i na Polach Mokotowskich. Pomimo to, zawsze miej przy sobie kilka swoich torebek - nigdy nie wiesz kiedy się przydadzą, a psia stacja nie zawsze jest pełna.

 

gdzie na spacer w warszawie

 

Do aktywnego wypoczynku w godzinach porannych dobrze sprawdzą się Bulwary Wiślane. Wskakuj na rower, odkurz rolki i do biegu, gotowi, start! Duża butelka czystej wody i miska to obowiązkowe wyposażenie na tego typu wyprawy. 

Pamiętaj też o zaktualizowaniu danych na chipie swojego przyjaciela. Przyda się również adresatka. Odnalezienie czworonoga ułatwi Ci wiele grup na facebooku i portali ogłoszeniowych w sieci. Tradycyjne plakaty i ulotki również okazują się być pomocne, szczególnie, gdy psiak trafi w ręce starszych ludzi.

Skoro już wszystko wiesz, nie ma na co czekać! Bawcie się dobrze!

 

Ewa Kubiatowska Mówią na mieście

 

Wydarzenia w swoim mieście znajdziesz w kalendarium enjoy :)