Targowisko Sztuki to wybór malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii czy małej formy rzeźby od młodych, obiecujących twórców z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Przedsięwzięcie umożliwiające prezentację dokonań kilkudziesięciu studentów i absolwentów uczelni odbywa się regularnie, co miesiąc, zawsze w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. Na najbliższą edycję imprezy o niesłabnącej popularności i dziesięcioletniej tradycji organizatorzy zapraszają już 25 marca.

W jej ramach można odkrywać młodą sztukę, podglądać trendy a zwłaszcza nabywać prace bezpośrednio od autorów. Cudownie!

 

 

- Zasada Targowiska jest prosta i niezmienna - mówi Dorota Godhlewska związana z inicjatywą od początku - Swoje prace pokazujemy i sprzedajemy wprost z podłogi albo sztalugi. Tak zaczynaliśmy pod gmachem ASP na Krakowskim Przedmieściu, tak działamy do dziś w gościnnych przestrzeniach Zamku Królewskiego. Ta formuła się sprawdza i przyciąga swobodnym klimatem. Odwiedzają nas pasjonaci sztuki, kolekcjonerzy, albo po prostu spacerowicze. 

 

Spotkania w Arkadach cechuje nieformalna atmosfera i duża różnorodność. 

Są tu zarówno artyści debiutujący jak też utytułowani i dostrzeżeni. A w tym co proponują znajdziemy cały przekrój technik, tematów i form. Taki, że każdy wyszuka tu coś dla siebie. Może gustowny prezent, oryginalny motyw do wnętrz, albo niebanalną  pamiątkę z Polski, bo na Targowisku nie brakuje turystów. 

Świetna lokalizacja imprezy, niedzielny termin i otwarty charakter (bez biletów wstępu) wpisują się w plany na weekend. Warto tu bywać, odkrywać i nabywać. Albo ciekawie spędzić czas. 

 

Zobacz także Najlepsze tajskie jedzenie w Warszawie

 

Targowisko Sztuki

Warszawa, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski.

Niedziela, 25 marca, godziny: 11.00 - 16.00.