18-30.04 – to właśnie w tym terminie możesz skorzystać ze specjalnej, festiwalowej oferty najlepszych, niezależnych restauracji. Posiłek składa się z przystawki, dania głównego i deseru. Jeśli zdecydujecie celebrować tę okazję w szerszym gronie, czeka Was kolejna niespodzianka – ósma osoba je za darmo. 

Festiwal obchodzony jest na całym świecie. W Polsce pojawił się w 2014 roku. Od tamtej pory wzięła w nim udział ogromna liczba gości, większość z nich regularnie wraca po więcej. W tym roku Restaurant Week odbędzie się w ponad 30-tu różnych miastach. 

 

Zobacz także Najlepsze lody w kraju


Tradycyjna kuchnia polska, popularna włoska, intensywne, azjatyckie smaki, zaskakujące połączenia Fusion, a może przysmaki ormiańskie lub afrykańskie? To wszystko jest w zasięgu ręki, a właściwie obu. Rezerwacji można dokonać wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony Restaurant Week Polska. Zakładasz konto gościa, wybierasz miasto, następnie lokal, przeglądasz menu, klikasz i… już. Teraz musisz poczekać na elektroniczne potwierdzenie. Każdy z uczestników ma określoną ilość czasu na udział na pobyt w wybranym miejscu. Nie przejmuj się niczym – masz całe 90min, czyli dokładnie tyle, ile potrzebujesz aby móc na spokojnie podelektować się podanym jedzeniem. Dzięki temu ograniczeniu przepływ odwiedzających jest płynny i nie będzie mowy o czekaniu na stolik. Pamiętaj tylko, aby się nie spóźnić!

 

mówią na mieście

 

W Warszawie biorą udział same hitowe restauracje. W MOMU zjesz rewelacyjne burgery okraszone polską klasyką, Mięsny uraczy solidną porcją białka, a Veg Deli zadowoli wszystkich roślinożerców. A to tylko początek listy, liczącej 75 restauracji.

 

mówią na mieście

 

Halo Kraków! U Was też się zadzieje! W wydarzeniu bierze udział aż 41 różnych lokali. Z festiwalowej oferty skorzystacie m.in. w Rzeźni, Pinakotece i restauracji Boccanera

 

 

Z kolei Bohema, Chinkalnia i Ole! Bistro & Tapas to część reprezentacji Szczecina, która łącznie liczy 31 lokali.

 

 

29 propozycji szykuje dla Was Wrocław. Tutaj zarezerwujecie stolik m.in. w Alyki, Folgujemy i Patio.

 

 

Łódź! Kochamy niezmiennie. Specjalnie menu przygotowało 39 restauracji, a wśród nich: NÓŻ, MOTYWY i Cztery Ściany.


W festiwalu biorą udział również Trójmiasto, Lublin, Rzeszów, Śląsk, Poznań, Warmia i Mazury, Słupsk i Ustka. Dokładny wykaz restauracji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.

3 dania reprezentujące najlepsze polskie restauracje za 49zł! My w to wchodzimy, a Wy?

 

zdjęcia pochodzą z fanpage`ów restauracji : Veg Deli, Rzeźnia, Chinkalnia, Folgujemy i Motywy

zdjęcie w tle : fanpage Restaurant Week

autor: Ewa Kubiatowska redakcja Mówią na mieście