Nie musisz być mistrzem sportów, aby korzystać z tych form aktywności. Ruch wyzwala endorfiny, przesiadając się więc na rolki czy rower dbasz nie tylko o ciało, ale także o spokój i dobre samopoczucie. Do tej pory poruszałeś się tylko własnym samochodem? Zaoszczędź pieniądze, które do tej pory przeznaczałeś na paliwo, ogranicz emisję dwutlenku węgla do atmosfery i wypróbuj jedną z poniższych opcji.

 

Własne nogi
Jeśli zmierzasz na drugi koniec miasta lub poza nie, a wyjątkowo się śpieszysz, skorzystaj z komunikacji. Za to powrót do domu będzie jeszcze bardziej przyjemny, kiedy skorzystasz wyłącznie ze swoich własnych nóg. Z czasem wyczujesz, ile czasu zajmuje Ci pokonanie codziennej trasy. W trakcie takiego spaceru dotlenisz organizm i zwiększysz efektywność pracy. Biurowy dresscode nie powinien stanowić wymówki – przed rozpoczęciem pracy możesz się przebrać. Ciężka torba? Polecamy zmianę formatu torebki czy plecaka na mniejszy – dzięki temu pozbędziesz się przedmiotów, z których najczęściej w ogóle nie korzystasz.


 

Deska
Ten niepozorny pojazd rodem z Kalifornii wzbudza mieszane emocje. Choć pierwsze kroki bywają różne, każdy doświadczony desko-holik ma podobne zdanie – jazda na desce wyzwala poczucie wolności i niezależności. Kolejnym z plusów jest również rozmiar takiego pojazdu – po dojechaniu na miejsce bez problemu przeniesiesz go w ręce, a następnie równie łatwo przechowasz. Obecnie na polskim rynku występuje wiele różnych modeli. Fishki, longboardy, cruisery. Długość osi, twardość kółek, stopień elastyczności drewna – to wszystko ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Wybierz się do profesjonalnego sklepu, aby móc chwilę potestować i wspomóc się wiedzą specjalistów. To nigdy nie zawodzi!-zdjęcie pochodzi z fanpafe Fish Skateboards-

Sprawdź - Mural w podziemiach
 

Rolki
Właściwie: łyżworolki. Pierwsze tego typu „buty” posiadały tylko dwa koła, w dodatku, do 1980 roku były one drewniane. W tym momencie, standardowe łyżworolki kółek mają cztery, a każde z nich pokryte jest gumą (rzadziej) lub poliuretanem. Przy wyborze zwróć uwagę na dopasowanie do stopy – kiedy wstaniesz i zegniesz nogi, but nie powinien Cię nigdzie uciskać czy uwierać, a odpowiednio dopasowany stabilnie się trzymać. Rolki angażują wiele partii mięśni, często sięgają po nie ludzie dbający o sylwetkę. Podczas godzinnej jazdy możesz spalić nawet 700kcal!

-zdjęcie pochodzi z fanpage Rollerblade Polska-


Rower
Te jednoślady cieszą się coraz większą popularnością. Miasta całej Polski poszerzają zakres ścieżek rowerowych, rośnie również liczba miejskich pojazdów do wypożyczenia. Rower jest jedną z najbardziej komfortowych opcji w tym zestawieniu. Poza sobą przewieziesz dzięki niemu niewielki bagaż, zakupy, małe dziecko, a nawet drobnego psa. Na długie podróże poza butelką wody przydadzą się okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki i coś cienkiego na szyję. Jak już złapiesz bakcyla, celowo zaczniesz wybierać jak najdłuższe trasy. Pamiętaj, jazdy na rowerze się nie zapomina!

 

Wrotki
Wrotki kojarzą się głównie z kolorowymi latami osiemdziesiątymi. Odpowiednio dobrane sprawdzą się nie tylko na torze przy światłach odbijających się od kuli dyskotekowej. Jazda na rolkach jest dość wyczerpująca, dlatego polecamy je na krótsze dystansu. Jeśli nie jesteś przekonany co do własnych umiejętności, możesz wybrać się do najbliższej wrotkarni i sprawdzić, „z czym to się je”. Jazda na wrotkach dobrze się kojarzy, wyzwala pozytywne emocje i uśmiech na twarzach mijanych ludzi. Spróbuj i poczuj się jak w teledysku do piosenki „Gold” Cheta Fakera!

- zdjęcie ochodzi z fanpage Wrotkownia-

Co wybierasz?

zdjęcie w tle pochodzi z fanpage Fish Skateboard