Wybierając miejsce na grilla kierujmy się podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Umieść palenisko z dala od drzew, placów zabaw i dużych skupisk ludzi. Zawsze miej przy sobie baniak z wodą i worek na śmieci. Pamiętaj również, że zgoda na rozpalenie grilla nie jest równoznaczna z przyzwoleniem na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

 

Park Skaryszewski
Park Skaryszewski jest jednym z największych i najpiękniejszych parków Europy. Jego powierzchnia liczy 58ha. Pełen zbiorników wodnych, pomników i starych drzew park jest jednym z ulubionych miejsc na spotkanie w plenerze. Rozległe polany osłonięte roślinnością sprzyjają piknikom, zabawom z czworonogami lub dziećmi i opalaniu się. 

 

 

Pola Mokotowskie
Co roku na Polach Mokotowskich sezon grillowy bardzo mocno daje o sobie znać. Polany ozdabiają koce, rakietki do badmintona, dmuchane piłki i talerze z jedzeniem. Lokalizacja, aranżacja i mnogość toalet ściągają tu tłumy zgłodniałych słońca Warszawiaków. Bądź czujny! Psiak sąsiadów nigdy nie śpi!

 

 

Sprawdź też 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

 

Las Kabacki
W tym miejscu można zapomnieć o zgiełku miasta. Miejsce odpowiednie do rozpalania grilla znajduje się przy Parku Kultury w Powsinie. Stanowisk ze stołami jest kilkanaście, jednak w sezonie ciężko jest znaleźć wolne. Obszerna polana wieczorami zamienia się w centrum relaksu wszystkich odwiedzających. Na wszelki wypadek weź kocyk!

 

 

Plaża nad Wisłą
Legalnego grilla (i ognisko!) rozpalisz na wszystkich plażach wzdłuż brzegu Wisły. Latem często robi się tu gęsto od dymu i przaśnej atmosfery. Plaże nad Wisłą są dobrym początkiem każdej imprezy, jednak większość biesiadników zostaje tu do rana. Koc, środek odstraszający komary i własny grill to wyposażenie obowiązkowe. Choć właściwie może zabrać tylko jedzenie, ktoś pewnie użyczy Ci rusztu.

 

 

Fort Bema
Dawna, dawniej strzeżona wojskowa zabudowa i szerokie połacie trawy. Przez długi czas ten teren był niedostępny dla większości mieszkańców miasta. Dziś każdy może tu wpaść i zająć swoją ulubioną miejscówkę. Rozległe polany pomieszczą naprawdę dużą ilość biesiadników. W Parku znajduje się plac zabaw, fosa i elementy fortyfikacji. 

 

 

Zielonkowskie Glinki, Niektóre plaże nad Zalewem Zegrzyńskim, OPAK, Fosa i Stok Cytadeli, Park Górczewska, Park Praski, Kępa Potocka, Las Bemowski i Las Młociński - tu również rozpalisz grilla bez konfliktu z prawem.

Baw się dobrze i nie zapomnij posprzątać!

Ewa Kubiatowska MNM.pl