W Warszawie działa aktualnie ponad 20 kin (nie uwzględniając popularnych sieci). Prześledziliśmy je wszystkie i wybraliśmy pięć oferujących najlepsze promocje. Sprawdź!

 

Kino Muranów – poniedziałki za 11zł
Mieszczące się przy Placu Bankowym kino (ul. W. Andersa 5) powstało tuż po wojnie w 1944 roku, aby do dziś umilać czas Warszawiakom. Należy do firmy Gutek Film i posiada cztery, klimatyzowane sale – Zbyszka, Geralda, Polę i Ingrid. Przed wejściem do kina znajduje się otoczony kilkoma ławkami skwer, a na nim zabytkowa fontanna. Na terenie obiektu znajduje się kawiarnia, bazująca na świeżych, sezonowych produktach. W poniedziałki bilet na każdy seans kosztuje tu 11zł.

 

kino Muranów warszawa bilety

 

Kino Luna – czwartki za 15zł
Luna po łacinie oznacza Księżyc, lecz bezpośrednią inspiracją dla nazwy kina został radziecki program kosmiczny „Łuna”. Kino Luna jest miejscem kulturalnych spotkań z praktycznie każdej dziedziny – organizuje się tu warsztaty dla dzieci, dorosłych, różnej maści targi i festiwale. Pierwszy film wyświetlono tu w 1962roku, dysponuje dwoma salami i fantastyczną lokalizacją – znajdziecie je tuż przy Placu Zbawiciela (ul. Marszałkowska 28). Czwartkowe seanse kosztują tu 15zł.

 

 

Kino Kultura - poniedziałki za 12 zł
Położone przy Krakowskim Przedmieściu (2/5), dwusalowe, nowoczesne kino istnieje od początku lat 60-tych. Najczęściej wyświetlane są tu utwory polskie i europejskie, czasem trafisz na projekcje filmów azjatyckich lub amerykańskich. Gospodarzem Kina Kultura jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, czyli największa krajowa organizacja ludzi zajmujących się filmem. Przy kinie znajduje się restauracja serwująca tradycyjną kuchnię polską. Najtańsze bilety kupisz tu w poniedziałki.

 

Sprawdź także Noc Muzeów Warszawa 2018!

 

 

Sprawdź także Sezon ogródkowy – otwarty!

 

Świt – czwartki za 5zł
Najtańsza pozycja na liście. Bródnowskie kino należące do Domu Kultury „Świt”, co czwartek wyświetla jeden film, który obejrzysz w cenie 5zł. Kino serwuje seanse z całego świata, o różnych rocznikach. Obejrzysz tu anime, klasykę kina niemego i współczesne hity. Na piętrze znajdziesz kawiarnię z pysznymi ciastami i pizzą. Na terenie budynku poza pracowniami i salami lekcyjnymi znajduje się również biblioteka. 

 

 

Kinoteka – środy 15zł
Kinoteka działa w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1), czyli w samym sercu miasta od 2001 roku. Kino posiada osiem sal, ogródek, barek i kawiarnię. Budynek w którym się znajduje wpływa na wystrój wnętrza – wysokie sufity, duże żyrandole i kamienne płyty wyróżniają je na tle innych. Obejrzysz tu zarówno filmy niezależne, jak i komercyjne. Na terenie kina organizowane są festiwale i gale. W środy, zapłacisz za bilet 15zł – czyli nieco ponad połowę normalnej ceny. 

 

 

Udanego seansu!

 

Ewa Kubiatowska MNM.pl

zdjęcia pochodzą z fanpage opisywanych kin :)