Wiosna często wiąże się z porządkami w szafie. Ciuchy układane na kupce „nie noszone” podziel na te, które są zniszczone, poplamione i porwane i te, których nie zakładasz z innych powodów (za małe, za duże, nie modne, znudzone). Te drugie połóż w widocznym miejscu (aby nie zapomnieć!) i wybierz najbardziej dogodną opcję na ich recykling. Stawiasz na sprzedaż? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Targi i bazary

Wariant bardzo przyjemny, jeśli lubisz kontakt z ludźmi i masz odrobinę wolnego czasu. Zbierz kilku znajomych i wystawcie się na jednym stoisku – śmiechu będzie co nie miara. Pierwszym krokiem jest znalezienie w swojej okolicy pchlego targu, gdzie każdy może spróbować swoich sił w handlu. Zwykle w takich miejscach obowiązuje jednorazowa opłata, a jej wysokość zależy od tego czy wjeżdżasz samochodem, rozstawiasz stoli czy lokujesz się na kocu. Cena takiego miejsca wynosi od kilku do trzydziestu złotych. W Warszawie rozstawisz się między innymi przy ul.Namysłowskiej.

Facebook

Facebook to najprostsza droga sprzedaży swoich skarbów z dna szafy. Poszukaj grup sprzedażowych, zwróć uwagę na ilość członków i koniecznie przeczytaj regulamin. Zaproś do nich również sowich znajomych i poproś o małą pomoc – wysyłaj linki i proś o wyświetlenia i komentarze (dzięki temu zwiększysz zasięg swoich postów). Przyłóż się do zdjęć – zadbaj o to, aby były schludne, dobrze oświetlone, wygoogluj najkorzystniejszy format. Pamiętaj o zdjęciach na sylwetce i wymierzeniu wystawianych ubrań – nie jednokrotnie zostaniesz o to zapytany.

Instagram

Ta opcja najlepiej sprawdzi się u osób aktywnie korzystających ze swojego konta i posiadających dużą ilość obserwujących. Ładne zdjęcie jest tu podstawą – zadbaj nie tylko o oświetlenie i rozdzielczość, ale też o ciekawy pomysł, kompozycję i aranżację. Wybieraj te hasztagi, które cieszą się największą popularnością. Zanim wstawisz fotografię swoich towarów, nagraj relację, w której zapowiesz swój mały plan na sprzedaż. W ten prosty sposób zbudujesz napięcie, a co za tym idziecie – zaciekawisz odbiorców. Możesz również zintegrować swoje konto z facebookowym marketplace.

Portale sprzedażowe

W tej kategorii nie masz aż tak dużego wpływu na zasięgi swojego ogłoszenia. Jedyne co możesz zrobić, to zapłacić za opcje typu „wyróżnione”. Warto również link ze swoim ogłoszeniem udostępnić na swojej tablicy fb. Dzięki temu, zwiększasz szansę na to, że zajrzą twoi znajomi (chociażby z ciekawości), tym samym podnosząc ilość wyświetleń. Warto jest podać adres e-mail (nawet jeśli miałbyś założyć je tylko na potrzeby sprzedaży) lub numer telefonu – z doświadczenia wiemy, że czasem zapomina się o regularnym sprawdzaniu skrzynki na tego typu portalach.

Vinted

Nie uwzględniliśmy tej strony w poprzednim podpunkcie z prostej przyczyny: tutaj sprzedaje się tylko i wyłącznie urania, kosmetyki i dodatki.  Wybór jest ogromny, ze względu na specjalizację strony całość jest bardziej czytelna i lepiej zorganizowana. Zakładasz konto, robisz zdjęcia, dodajesz opis i… już. Jako kupujący wybierasz kategorię: torby, akcesoria, odzież damska, męska, dziecięca. Możesz również wybrać lokalizację, jeśli chcesz umówić się na przymiarkę. Zaglądaj regularnie, aby mieć pewność, że nie zignorujesz żadnej próby nawiązania kontaktu przez kupujących.

Sprawdź też: Warszawskie bazary i targowiska

W większości polskich miast organizuje się również okazjonalne targi i giełdy ukierunkowane na sprzedaż domowych skarbów. Dowiesz się o nich z grup facebookowych i oficjalnych stron miejskich urzędów. Zdarza się, że organizuje się je w lokalnych barach i kawiarniach. Rozglądaj się więc uważnie, pytaj, lub samodzielnie wychodź z inicjatywą. Warto!

 

Powodzenia!