Na całym Śląsku znajdziecie mnóstwo knajp specjalizujących się w przyjęciach rodzinnych i okolicznościowych. Na co dzień serwują w nich jedzenie osobom prywatnym, ale czy jedzenie w dużej, białej sali pełnej stolików, a niekoniecznie gości jest czymś przyjemnym? Niekoniecznie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zbiór restauracji kameralnych, o domowym klimacie i przyjaznej atmosferze. W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie!

Cafe Byfyj
Jakie tu robią ciasta i torty! Nie ma rady, trzeba iść do sklepu po coś słodkiego, bo od samego oglądania zdjęć organizm domaga się cukru. A na obiad? Propozycje żywcem wyjęte ze śląskiej kuchni. Rolada z modrą kapustą, kluski z dziurką i blanszowane warzywa korzeniowe. Do picia szeroki wybór kaw, herbat i piw rzemieślniczych. Czysty, skromny wystrój z wiejskimi elementami i nowoczesnym sznytem. Jest pięknie i pysznie!
Ul. Krawczyka 5 (Nikiszowiec)


 

BUŁKĘS (zdjęcie w tle)
Burgerownia inna niż inne. Jedno z ulubionych miejsc młodych Katowic na wieczorny wypad z kolacją. Dostaniecie tu buły ze szpondrem, policzkami wołowymi, wieprzowiną wysokiej jakości, dżemem z ananasa i modrą kapustą. W karcie znajdują się również opcje dla roślinożerców. Dalej znajdziecie pankejki, naczosy i milkszejki. Piękny, kameralny, zielony ogródek i te desery… Głodny stąd nie wyjdziesz. Proszę Państwa, food-porn na Śląsku!
Ul. Plebiscytowa 10


 

8 Stolików
Idealne miejsce na szybki, niezobowiązujący obiad. Lokal niewielki, obsługa przemiła a na telerzach jedzenie typowo domowe. Poza klasykami kuchni śląskiej, dostaniecie tu naleśniki, gołąbki, wytrawne tarty, racuchy, ryby i zupy. Odwiedźcie również w porze śniadaniowej – tosty francuskie, jaglanki i pasty do pieczywa z pewnością umilą każdy poranek. Luźna atmosfera, ciepła, uśmiechnięta obsługa, przyjemny wystrój i przystępne ceny czynią te miejsce wyjątkowym. 
Ul. Jagiellońska 21/1


 

Coffee Synergia - Dobre Miejsce
Niezależnie od tego, jaką dietę wybrałeś, tutaj poczujesz się dobrze. Karta jest skromna, ale bardzo treściwa i przede wszystkim – czytelna. Idealne miejsce na śniadania i lunche. W menu tarty, burgery w wersji solo, tzn. bez bułki (mięsne lub wege), makaron w orientalnym stylu i gołąbki z falafelami. W ofercie również pełen przekrój kaw parzonych metodami alternatywnymi (aeoropress, chemex, syfon, drip), pyszne koktajle i wino. Wpadnij, jest świetnie!
Ul. Andrzeja 29/2


 

Bujna
O Bujnej pisaliśmy już przy okazji Katowic w wersji wege. Zjesz tu tradycyjna polską kuchnię – tak, tak, dobrze widzisz. No dobrze nie tak do końca tradycyjną – schabowego robią tu z seitana a gołąbki nadziewa się pieczarkami. Mają też świetne makarony, hot-dogi sojowe i smarowidła. Do picia soki, koktajle, herbaty i kawy. Ekipa hojnie obdarowuje pozytywną energią i poprawia nastroje. Zajrzyj po najlepszą wegańską carbonare ever!
Ul. Młyńska 17

Zobacz też: Wege Katowice

 

Pychotka!

Zdjęcia pochodzą z oficjalnych fanpage opisywanych restauracji