Spojrzenie za siebie to obowiązek każdego, kto pragnie kształtować przyszłość –  motto, które otwiera wystawę reVISION na Łódź Design Festival 2018 odnosi się do idei, które inspirowała projektantów w tegorocznej edycji konkursu Mazda Design.

 

 

Czerpiąc pomysły z historycznych technik, doświadczenia mistrzów i tradycyjnych metod tworzenia, uczestnicy poszukiwali nowych rozwiązań w zakresie miejskiej mobilności, przestrzeni garażowych i grafiki promocyjnej dla oryginalnych, autorskich przedmiotów. Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza to ekspozycja 18 prac konkursowych, wśród których znalazły się zwycięskie i wyróżnione projekty oraz inne zgłoszenia, które zwróciły uwagę jury.

 

Zobacz także 5 szkoleń i kursów, które zmienią twoje życie

 

W drugiej części wystawy, w sekcji „Mazda Design VISIONS” prezentowany jest innowacyjny projekt architektoniczny – Water Damper Towers autorstwa jednego z jurorów konkursu Mazda Design 2018 – Jakuba Macieja Zawadzkiego. Budynek City Cultural Center zaprojektowany dla miasta Taizhong (Taichung) w zachodnim Tajwanie, stanowi doskonały przykład tego, jak nawiązując do wiedzy i technologii sprzed setek lat, można stworzyć obiekt architektoniczny wykorzystujący jeden żywioł – wodę – do obrony przed innym – trzęsienie ziemi.

 

 

Wystawę „reVISION” można zobaczyć jeszcze  tylko w ten weekend (26-27 maja 2018) na Łódź Design Festival 2018, ul Tymienieckiego 3 Łódź.