Ulica Francuska znajduje się na terenie jednej z najładniejszych warszawskich dzielnic. Zaczyna się Rondem Waszyngtona a kończy przy Placu Przymierza. Bliskie sąsiedztwo Stadionu Narodowego uczyniło ją jedną z najbardziej popularnych ulic w Warszawie. 

Sprawdź też: Kawa i ciacho na warszawskim Bródnie

 

Handroll
Ul. Francuska to jedna z trzech lokalizacji sushi w wydaniu take&go. Do tych co jeszcze nie jedli niepokrojonych rolek – warto! Zjada się łatwiej, niż tradycyjne maki – nie używasz pałeczek, a w smak pozostaje dokładnie ten sam. W Warszawie roi się od rolek, jednak pod tą marką szczególnie warto ich spróbować – nori się nie rozkleja, jego zawartość jest zawsze świeża, a lokal oferuje różne promocje. Śledź fanpage, aby być na bieżąco.

 

 

Fenicja
Knajpa niemalże kultowa, jeśli chodzi o Saską Kępę. Serwują kebaby, falafele, sławne frytki, baklavę i wszystko to, co kojarzy się z kuchnią bliskowschodnią. W całym mieście znajdziecie aż dziewięć punktów, w których gotują (na samej Francuskiej znajdują się dwa!) – cztery restauracje i pięć barów-okienek. Ich sosy są przepyszne, podobnie z reszta jak mięso. Nie wiadomo, jak oni to robią, ale tutaj kebab zawsze smakuje dobrze! Ps. Na Francuskiej otwarci całą dobę!

 

 

Pinsa
Kuchnia włoska na autentycznym, domowym poziomie. Na tle innych knajp tego typu, wyróżnia ją pizza – a właściwie pinsa, bo nazywanie jej pizzą to nieporozumienie (choć wygląda niemal identycznie). Ciasto jest znacznie lżejsze od tego, które zwykle jadacie. Zawiera więcej wody i zakwas chlebowy. Dodatkowo, poza mąką pszenną zajdziecie tu też ryżową i sojową. Niskokaloryczna pizza? Przestańcie o niej marzyć, spróbujcie!

 

Think Love Juices & Vegan food
Świetny, lekko industrialny, nowoczesny wystrój i fantastyczna załoga robią wrażenie od wejścia. Dobre miejsce na niecodzienne śniadanie – w menu m.in.: gofry z ciecierzycy i egzotycznymi owocami oraz miska z granolą i herbatą matcha. O późniejszych porach polecamy zupy i słoiki – a z resztą, tu wszystko jest naprawdę smaczne. No i specjalność zakładu, czyli smoothies… Nie uwierzycie, póki nie spróbujecie.

Naam Thai
Kuchnia Tajska w fantastycznym wydaniu. Restauracja znajduje się przy ulicy Saskiej, czyli parę kroków od tytułowej. Jest ostro, kwaskowato, momentami słodko, ale zawsze wyraziście i satysfakcjonująco. Wpadajcie na zupy, pierożki, gorące półmiski i owoce morza. Szczególnie polecamy tajskie szaszłyki z kurczaka, bulion z kaczką i mule. Ceny przeciętne w stronę wysokich, ale nie zrażajcie się, naprawdę warto.

 

 

To jak, spacerek?

 

 

Zdjęcia pochodzą z fanpage opisywanych restauracji
Zdjęcie w tle – Narodowe Archiwum Cyfrowe