Ty, ekran, kanapa, kubek ulubionego napoju i miska pełna przekąsek. Idealny przepis na wieczór, ale na pewno nie ten poprzedzający poranne wstawanie. Te seriale łączy jedna cecha – diabelnie ciężko się od nich oderwać. Serio – widzieliśmy je wszystkie, w całości.

Przyjaciele
Kto nie kojarzy perypetii szóstki przyjaciół? Serial kultowy do bólu, rozśmieszający do łez, kurczowo przywiązujący odbiorcę do każdej z głównych postaci. Utożsamiamy się z nimi, wspieramy, krytykujemy. Dzięki przyjemnemu, komediowemu przekazowi umiejętnie porusza tematy ważne w relacjach międzyludzkich. Ostatnio popularny głównie w wersji oryginalnej – jest doskonały do nauki języka, o czym też już na pewno słyszeliście. Życzmy sobie takiej paczki przy każdej możliwej okazji.

Zobacz też: Najciekawsze hotele w Polsce - sprawdź gdzie odpoczniesz najlepiej


Dr. House
Kontrowersyjne odzywki, chamstwo, wszechobecny sarkazm, seksistowskie teksty, zagrywki autodestrukcyjne, a pod tym wszystkim geniusz, perfekcjonizm i ledwie dostrzegalne ciepło bijące wyłącznie w stronę ludzi, których szanuje. Mowa o wszystkim dobrze znanej kulejącej postaci nie rozstającej się z laską i fiolką leków przeciwbólowych. Choć każdy widział niejeden odcinek w telewizji, polecamy obejrzeć całość, aby pod tymi wszystkimi ciekawymi przypadkami medycznymi zagłębić się w warstwę fabularną. 


Miasteczko Twin Peaks
Serial niestety krótki, w porównaniu do współtowarzyszy zestawienia. Obyczajowe perypetie małomiasteczkowej społeczności i to, co nadaje tej produkcji wyjątkowości – wątki kryminalne jedną nogą położone w świecie sci-fi. Surrealistyczne zdjęcia i muzyka, które razem tworzą niepowtarzalny klimat wywołujący gęsią skórkę. W zeszłym roku, po szesnastu latach od premiery ostatniego odcinka drugiego sezonu światło dzienne ujrzał trzeci, z tymi samymi postaciami i aktorami. Agencie Cooper – niejedna ma miękkie kolana na dźwięk twojego nazwiska. 


Z Archiwum X
Cos dla fanów nadprzyrodzonych sił i zagadek o kosmicznym podłożu. Para o skrajnych charakterach, agenci Fox Mulder i Dana Skully  (David Duchovny i Gillian Anderson) wiedzą o świecie znacznie więcej, niż większość stąpających po świecie ludzi. W każdym odcinku skrupulatnie rozszyfrowują każdą, nawet najdziwniejszą zagadkę nie wykluczając żadnej z opcji. Są tu kosmici, nieludzkie byty, zjawiska rodem z najlepszych horrorów. Połączenie thrillera, sci-fi, horroru i kryminału. I ta muzyka z czołówki… wciąż mamy dreszcze na jej dźwięk.


Dexter
Podobno każdy ma w sobie coś z psychopaty. Dexter to postać, której imię na stałe zagościło w popkulturze jako synonim dwojakiej natury i geniuszu zintegrowanego ze zbrodnią. Tytułowy bohater na co dzień pracuje w policji, wieczorami przeistacza się w bezwzględnego, nieuchwytnego, seryjnego mordercę, wymierzającego sprawiedliwość według własnych, psychotycznych zasad. Ostrzegamy – po obejrzeniu możesz zacząć uważniej przypatrywać się otaczającym Cię ludziom. 
 

 

Uwielbiamy!