Jeśli czegoś poszukujesz od jakiegoś czasu, a nie możesz tego dostać – idź do antykwariatu! Meble w stylu art-deco, książka, nie wydają już od dawno, lub coś, co będzie Ci pasować do tej ramy, która stoi w piwnicy od lat. Tutaj znajdziesz wszystko, ale najpierw musisz wiedzieć gdzie szukać. 

Zobacz też: Spływ kajakowy w Warszawie? Da się!

Grochowski
Znany wszystkim fanom podstarzałych perełek. Dziesiątki tysięcy książek wszystkich możliwych gatunków – są tu wydania dla dzieci, trochę sztuki, tytuły popularno-naukowe, zdarzają się również katalogi. W ofercie również tzw. starodruki. Znajdziecie tu też autografy, stare banknoty, czasopisma, komiksy, płyty, a także obrazy czy grafiki. Jak dobrze trafisz, wyjdziesz z naręczem bibelotów, czasem nawet z lampą czy meblem. Polujcie na promocje!

Ul. Kickiego 12

 

 

Książka Dla Każdego
Ich gigantyczne zbiory możecie spotkać na targach, w sieci (posiadają własny sklep internetowy) i stacjonarnie. W ofercie tylko książki, ale za to jakie! Znajdziecie tu publikacje z takich dziedzin jak lotnictwo, sadownictwo, judaika, ezoteryka, archeologia, UFO, marynistyka, socrealizm czy harcerstwo. Na ten moment za pośrednictwem strony wypatrzyliśmy aż 153 pozycje z autografami i 633 książki z zakresu sztuki. Jest w czym wybierać!

Ul. Conrada 11, BUW, ul. Karmelicka 19, ul. Świętokrzyska 14

 

 

Tamka
Kochany szczególną miłością przez wielbicieli muzyki dobiegającej z czarnych krążków. Tak, winyli to tu mają naprawdę sporo, za każdym razem da się wygrzebać jakąś nową perełkę do kolekcji. Bardzo przyjemny, ciężki do podrobienia klimat, przemiła obsługa i dobre zaopatrzenie. Tutaj tez oczywiście znajdziecie książki, komiksy czy czasopisma. Jeśli lubicie kameralną atmosferę i mnóstwo płyt do przeglądania w jednym miejscu – musicie tu zajrzeć!

Ul. Tamka 45b

 

 

Antyk-Wariat „Antika”
To z kolei raj bibelociarzy i fanów mody wnętrz w stylu vintage. Znajdą się tu meble, obrusy, świeczniki, cukiernice, kieliszki, figurki, zastawy, kryształy, abażury z frędzlami, żyrandole. Są tu modele popularne na wszystkich grupach sprzedażowych, jak i trochę perełek, których już tak łatwo nie dostaniecie. Wielki plus za szeroki asortyment i kontakt ze sprzedawcami. Wracamy chętnie!

ul. Batalionu Platerówek

 

 

Antykwariat Kwadryga
Bardzo klimatyczne miejsce zlokalizowane w podwórku starej, śródmiejskiej kamienicy. W ofercie specjalistyczne publikacje humanistyczne, klasyki literatury pięknej, książki z autografami, stare fotografie, pocztówki, dokumenty i plakaty. Ludzie prowadzący ten przybytek służą uprzejmością, fachową pomocą i głowami pełnymi wiedzy. Pasja – widać ją tu na każdym centymetrze kwadratowym. Szukajcie również w sieci.

Ul. Wilcza 29A

 

 

Udanych łowów!