Pub Lolek to jedno z naszych ulubionych miejsc na mapie Warszawy. Choć mogłoby się wydawać, że najlepiej wpadać tu kiedy aura dopisuje, my bywamy tu równie często, kiedy pada. Atmosferę rozgrzewają nie tylko kominek i procenty radośnie skaczące w szklankach. 


Lolek gra live regularnie, trzy dni w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środę. Już jutro na scenie pojawi się Monika Szczot – kaliszanka, znana z programy The Voice of Poland, gdzie pod czujnym okiem Justyny Steczkowskiej doskonaliła swój warsztat. Starcie przegrała z Michałem Sobierajskim, choć niewiele brakowała, by przeszła dalej. Ma ciepły, zmysłowy, ale silny głos. Idealny do chwili relaksu po wtorkowym dniu pełnym pracy. 

Zobacz też: Najlepsze antykwariaty w Warszawie

 

A w środę? Środa, to taki mały piątek podobno. Coś w tym jest, bo właśnie w najbliższą usłyszymy Kasię Dereń, kobietę, która ma głos jak dzwon. Podczas castingu Voice of Poland wszyscy jurorzy odwrócili swoje fotele. Pomimo wrodzonej delikatności śpiewa bardzo pewnie – i bardzo dobrze, pozwala jej na to nie tylko barwa, ale również umiejętności techniczne. Zobaczcie jak dobrze radziła sobie jeszcze przed programem, nagranie opublikowano w 2011 roku.

 


W najbliższych tygodniach czekają nas jeszcze występy m.in. Art Armady, Mike`a Gowin`a & Jakuba Wybrańca, Kingi Miśkiewicz i Marcina Koczota. Wrażliwi ludzie, mocne charaktery, muzyka, która umila życie. Tak możemy podsumować cykl spotkań Lolek Live.

 

 
Możecie wpadać tu grupami, możecie pojedynczo – w zależności od tego, na co akurat macie nastrój. Drewniane wnętrze i konstrukcja całego baru przywodzą na myśl wakacje i letni wypoczynek, co sprzyja grupowym spotkaniom przy piwie, z kolei ciepło, miła obsługa i dźwięki dobiegające ze sceny nie rozczarują nikogo, kto zdecyduje się wpaść solo, aby odpocząć od świata. Głodni tez na pewno nie wyjdziecie – w sezonie letnim Lolek grilluje tak, że przechodząc obok ślinianki zaczynają pracę. 

 

Tak naprawdę, w Lolku przez cały tydzień coś się dzieje. W środy poza koncertami organizowane jest kino pod chmurką, gdzie na dużym ekranie puszczane są oscarowe hity. Czwartek to dzień fanów mocniejszych brzmień. Akustyczne występy zespołów grających najlepsze covery to okazja do wspólnego śpiewania i przypominania sobie rock`owych hitów sprzed lat. W piątki i soboty przychodźcie na wieczorne potańcówki – bez niebotycznie wysokich szpilek i szemranych osobliwości chowających się po kątach. Jest swojsko i przede wszystkim przyjaźnie.  
 

Lolek to również miejsce przyjazne dzieciom! Przez cały weekend w godzinach wczesno-popołudniowych zabierajcie ze sobą najmłodszych – zajmą się nimi profesjonalni animatorzy, prowadzący warsztaty, zabawy ruchowe, malowanki i wiele innych. 
 

Aha, jeszcze jedno! Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy!