Jeśli dawno nie byliście albo jeszcze nigdy nie odwiedziliście Banjaluki, mamy dla Was kilka powodów, dla których nie powinniście ominąć tego miejsca w tym sezonie.

Zobacz też: Kocham gluten, czyli gdzie na kluski, bułki i pizzę

 

Po pierwsze nowa karta. Szef Kuchni Olaf i jego ekipa jak zawsze trzymają poziom. Poza nowościami wśród przystawek i dań głównych, pojawiło się kilka perełek. Przede wszystkim shumadija govedina, czyli flank stek wołowy podawany z panierowanymi boczniakami. Jak spróbujesz, zrozumiesz. Poza tym ticla is lignije, czyli nic innego jak macki kałamarnicy w asyście grillowanych warzyw. O mamo, jakie to jest dobre!

 

 

No i zaskoczenie sezonu! W mięsnej karcie menu Banjaluki pojawiła się zakładka WEGE, czyli ukłon Szefa Kuchni w stronę roślinożerców. Od teraz dieta bezmięsna przestaje być wymówką przed zajęciem stolika w Banjaluckim ogródku.

 

 

A! Nie odmówimy sobie wspomnieć o samym podaniu dań - istna petarda i prawdziwy #foodporn. Jest elegancko, ale na wypasie. Serio - wasz Instagram oszaleje. Sam ogródek? Bez wątpienia najpiękniejszy w mieście. A kiedy świeci słońce… „ (…) Popatrz, ooo popatrz”.

Cała koncepcja robiona była na zamówienie, według pomysłu Szefa Kuchni Olafa Michalczyka. Inspiracją była serbska Rostiliada. 

 


 

Więcej na ten temat przeczytacie w Wikipedii, ale chyba wystarczy Wam informacja, że jest to słynny festiwal grilla, który co roku odbywa się w Leskovacku. Rostiliada trwa tydzień, a tutaj? Grillują przez cały sezon! W każdy piątek i sobotę, dopóki pogoda pozwoli. 
Co tydzień inne menu z kuchnią bałkańską w odsłonie street food’owej.


Wyobraźcie to sobie – banjalucki ogródek, pełen relaks, Szef Kuchni Olaf, smakołyki z grilla i orzeźwiające napoje. Nie ma co się dłużej zastanawiać, po prostu wpadajcie do banjaluckiego ogródka na balkan bbq! Idealne lato w mieście? Nie obejdzie się bez uczty w tym miejscu.

 

Pewnie z niejednego grilla jedliście, ale założymy się, że z takiego jak mają w Banjaluce, jeszcze nigdy. 

 

Jeśli Wam mało, to od lipca do września serwują Wam kilka wydarzeń grillowych. 
W rolach głównych grill, Olaf i jego Goście. Żeby wiedzieć więcej, śledź ich fb -> KLIK

 

A najlepiej po prostu zajrzyjcie na Szkolną 2/4. Prawdziwe lato w mieście aka Belgrad w sercu Warszawy gwarantowany. Widzicie? Czasem nie trzeba wyjeżdżać za daleko!