Koniec z zapisywaniem posiłków w tabelkach lub na specjalnie przeznaczonych do tego celu witrynach internetowych. Te czasy już dawno minęły! Twój telefon na pewno pełen jest wszelakiej maści aplikacji. Taksówki, zniżki do restauracji, bilety komunikacji miejskiej. Czemu nie skorzystać więc z możliwości kontroli nad własnymi posiłkami? Połącz ją z monitorem aktywności fizycznej, zaznaczaj wyjście na rower, czy spacer. Wprowadzaj każdą szklankę wody i miętówkę, zaplanuj jadłospis z tygodniowym wyprzedzeniem i kupuj wyłącznie niezbędne produkty. Polecamy, nawet w ramach eksperymentu.

Zobacz też: Top 10 najbardziej fotogeniczne jedzenie w stolicy

Fitatu

Prosta aplikacja do prowadzenia dzienniczka żywieniowego. Możesz wprowadzać swoje produkty, lub korzystać z gotowych dostępnych w bazie. Program bez większego problemu synchronizuje treningi z dietą oraz wylicza spożycie witamin i składników mineralnych. Dodatkowym atutem jest możliwość dodania produktów w takich jednostkach jak łyżka, czy szklanka. Użyj skanera, aby zlokalizować jedzenie w bazie po kodzie kreskowym umieszczonym na opakowaniu.

FatSecret

Praktycznie idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy potrzebują większej kontroli nad spożywanymi posiłkami. Wersja mobilna bardzo dobrze współpracuje z tą dostępną na komputer, skrót ekranowy na bieżąco pokazuje bilans dnia, a przejrzyste wykresy jasno informują o postępach. Zjedzone posiłki łatwo wyszukasz w bazie przy pomocy aparatu w telefonie. Aplikacja bardzo intuicyjna w obsłudze.

Kcalmar

Dzięki tej aplikacji dobierzesz odpowiednią dietę i skończysz z uciążliwymi poszukiwaniami przepisów przez tradycyjne wyszukiwarki internetowe. Program ten sam podpowie Ci, jakie powinieneś zrobić zakupy i co jutro ugotujesz. Połączy proponowany jadłospis z twoimi parametrami, planem dnia i aktywnością fizyczną. Świetnie radzi sobie również z wyliczaniem mikroelementów w diecie. Przejrzysty, nowoczesny i przyjazny dla oka interfejs.

Eat Fit

Aktualnie wielu użytkowników ma problemy z ta aplikacją – drodzy twórcy prosimy o aktualizację! Zdecydowaliśmy się o niej napisać, ponieważ ma spory potencjał. Dzięki niej możemy wybrać ulubioną dietę lub konkretne dania, na które mamy ochotę następnego dnia. Przepisy możesz dodawać też samodzielnie. Monitoruj swoją wagę, notuj postępy i sprawdź, gdzie popełniasz błędy. Bardzo przydatna rzecz, nawet jeśli nie planujesz schudnąć.

Myfitnesspal

Aplikacja bardzo pomocna, szczególnie jeśli chodzi o liczenie kalorii – niestety ze składnikami odżywczymi już nie radzi sobie tak dobrze. Umożliwia łatwy wgląd w to, co w siebie „wrzucamy” . Wersja demo również daje radę. Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Posiada rozbudowaną bazę produktów, licznik spożycia wody i możliwość połączenia z monitorami aktywności fizycznej.

 

 

A Ty? Masz swoją ulubioną aplikację mobilną?