Zobacz też: Top 5 miejscówki nad Wisłą

Piątek, 17.08

Ile dałbyś by zapomnieć // 100% polisz Hip-Hop // lista fb free

Kto lubi wspomnienia i polski old-school? Pamiętamy dobrze czasy, gdy gry, obrazki i dzwonki na telefon ściągało się z tylnych okładek kolorowych czasopism, słuchając Ascetoholix, Verby i 18L z kaset nagranych przy pomocy magnetofonu. Już w najbliższych piątek, za sprawą największych hip-hopowych hitów lat 2000 będziecie mogli poczuć ten klimat ponownie. Pogłos, start: 23:00, wstęp do północy 0zł, potem dyszka.

 

Oglądaj filmy - Lato w Koperniku

Wartościowy film, ważne tematy i wypowiedzi mądrych ludzi? Tak właśnie wygląda letni, piątkowy cykl przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik. Sierpniowa część dotyczy tematu „Człowiek mechaniczny”, a najbliższy seans to „AlphaGo” z 2017r. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 21:00, wstęp jest bezpłatny, projekcje poprzedza wypowiedź eksperta.

 

✯ Freaky Friday ✯ Dj Funktion ✯

Idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy mają ochotę na zabawę do białego rana. Klub Dekada nawiązuje do stylu retro swoim wystrojem i tematyką imprez. Dj Funktion co tydzień raczy gości potężną dawką przebojów z minionych lat. Nie zabraknie również obecnych hitów. Tu się nie da podpierać śćian! Start: 22:00, wstęp: do 23:00 za free (po zapisaniu się na listę gości przez stronę http://dekada.pl/).

 

Sobota, 18.08

Festiwal Pierogów Świata

Znacie kogoś kto nie lubi pierogów? My też nie, no przecież się nie da! W tę sobotę w Pomost 511 szykuje się prawdziwe święto miłośników tych nadziewanych przysmaków. Po polsku, hiszpańsku, tybetańsku, japońsku, wietnamsku, gruzińsku, hindusku i rosyjsku – do wyboru, do koloru. Najedz się do syta ulubionych pierogów z jagodami, lub spróbuj po jednym z każdego dostępnego rodzaju. Nie ważne – i tak wrócisz szczęśliwy. Start: 12:00.

 

Bubbles by the pool // Big Boat Crew x Martini

Absolutnie wyjątkowy cykl imprez. Po pierwsze – pod chmurką, po drugie – w świetnej lokalizacji, po trzecie – nad basenem. Możecie się opalać, pływać, tańczyć, grać w piłkę i pić drinki z palemką. Pełna dowolność. Wadajcie od godz. 13:00 na Pole Mokotowskie do Iskry, a nie pożałujecie. Wstęp free. PS: Zamawiając prosecco, drugą taką samą porcję dostaniecie w prezencie. Na zdrowie!

 

I HousE U

Sobotnia wizyta w Nowym Jorku – no nie mówcie, że nie macie ochoty. Bez kupowania biletów lotniczych i szukania noclegu. W najbliższą sobotę zajrzyjcie do The View Warsaw, gdzie tarasach położonych na najwyższych piętrach jednego z warszawskich wieżowców do rana rozbrzmiewać będzie house`owa mieszanka charakterystyczna dla amerykańskich rooftop`ów. Wpadajcie od 22:00, wstęp kosztuje 30zł. Warto!

 

Niedziela, 19.08

Romantyczna Królikarnia

Spacer z przewodnikiem po jednej z najbardziej urokliwych części Mokotowa. Dowiecie się kto spał w kryształowej trumnie, czyj piesek posiadał bilety do teatru, gdzie znajdują się podziemne tunele i dokąd biegną, kto uciekał przed nagimi kobietami i która znana piosenkarka przechadzała się topless. Zbiórka o 11:00 przed bramą do Ogrodów Królikarnia. Udział bezpłatny.

 

Motorówką w piękny rejs

Świetne urozmaicenie rodzinnego spaceru lub alternatywa na wieczór ze znajomymi. Przystań Nowa Fala Organizuje godzinne przejażdżki motorówką. Wiatr we włosach, adrenalina i widok na bulwary z innej niż dotąd perspektywy. Do rezerwacji dla pięciu osób butelka prosecco gratis. Rejsy kursują od godziny 10:00, co godzinę. Koszt: 350 – 700zł w zależności od ilości osób. Zdjęcie w tle tego artykuły pochodzi z fanpage`a Przystań Nowa Fala.

 

My Fellow Sponges // Houston w Worku Kości

A może by tak oryginalny koncert, w charakterystycznej i bardzo klimatycznej miejscówce? W niedzielę o 19:30 zajrzyjcie do Worka Kości, gdzie na scenie pojawi się irlandzki kwartet, zgrabnie łączący folkowe klimaty z elektronicznym brzmieniem. Świetni technicznie, temperamentni i nieprzewidywalni. Wstęp free.

Jeszcze tylko chwila do piątku. Do zobaczenia!