Poza szeregiem niebanalnych pomysłów znajdziesz tu również konkretne przykłady – do każdej kategorii dopisaliśmy po trzy sprawdzone przez nas miejscówki. Tak więc jak najlepiej spędzać na mieście czas z dzieckiem?

Sprawdź też, gdzie zjesz lody bez cukru

Smacznie

Czyli miejsca, w których przekąsicie coś w czasie spaceru, lub wyskoczycie w szerszym gronie razem z najmłodszymi. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych to pierwszy, ogromny plus. Kącik zabaw i menu dostosowane pod małe brzuszki to podstaw. Dodatkowym atutem są animatorzy, warsztaty, eventy dla dzieci. Koniecznie zajrzyj na strony internetowe i fanpage`e wymienionych miejsc – wszystkie organizują tego typu zabawy.

Malinowo, ul. L. Kondratowicza 4 (Bródno)

Kofifi, ul. L. Mierosławskiego 19 (Żoliborz)

Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20 (Mokotów) - zdjęcie poniżej, oraz zdjęcie w tle

 

Rozrywkowo

Bezpieczny plac zabaw, nieograniczający się wyłącznie do zestawu huśtawek i piaskownicy oraz sala zabaw, która wymęczy milusińskich do granic możliwości to marzenie każdego rodzica. Mamy tu tematyczny zewnętrzny plac zabaw o niebanalnym designie, jedyne miejsce, gdzie dzieciaki mogą bawić się wodą i gigantyczną salę zabaw ze ścianką wspinaczkową, basenem wielkim labiryntem w ofercie.

Służewski Dom Kultury (ul. Bacha 15) i Plac Zabaw Olkówek – Park Jurajski (ul. Puszczyka 18)

Warszawski Strefa Rodziny przy Parku Fontann, ul. Rybaki 8 (Nowe Miasto)

Funpark Digiloo, ul. Merliniego 2 (Mokotów) - zdjęcie

 

Aktywnie

Czyli punkt w teorii zbliżony do poprzedniego, w praktyce różni się chociażby tym, że tutaj możemy bawić się razem z dziećmi. Dzięki takim wypadom, zbudujesz z dzieckiem głębsza relację, nauczysz pokonywać własne bariery, zakorzenisz potrzebę uprawiania sportu i zadbasz o jego formę. Park linowy, tor wrotkarski, kręgle, ścianka wspinaczkowa, trampoliny czy aquapark sprawdzą się również przy organizacji przyjęć urodzinowych. Uwielbiamy!

Park Linowy - High-Position, ul. Obrońców Tobruku 11 (Bemowo)

Trampoliny – Hangar 646, ul. Wał Miedzeszyński 646 (Gocław)

Wrotkarnia – Roller Disco, ul. Połczyńska 115 (Chrzanów) - zdjęcie

 

Edukacyjnie i kulturalnie

Było coś dla ciała, teraz coś dla duszy. Możecie wyskoczyć do zwykłego muzeum, jednak szanse na to, że maluchy zainteresują się tematem sztuki współczesnej są nikłe. Warto śledzić oficjalną stronę miasta Warszawa – pojawiają się tam informacje na temat wystaw czasowych przygotowywanych pod najmłodszych, np.: budowle z klocków lego, czy rzeźby z lodu. Poniższe miejsca natomiast są obecne w miejskiej przestrzeni przez całe rok i dajemy sobie uciąć obie ręce, że maluchy nie będą się tam nudzić.

Centrum Nauki Kopernik i Planetarium niebo Kopernika, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (Powiśle)

Teatr Małego Widza, ul. Jezuicka 4 (Stare Miasto)

Muzeum Dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym, ul. Kredytowa 1 (Centrum) - zdjęcie

 

W kontakcie ze zwierzętami

Nic tak nie uczy empatii jak kontakt ze zwierzętami. Poza tym redukuje stres, wzmacnia odporność, poprawia nastrój i zaspokaja naturalną potrzebę bliskości z naturą. Jeśli chodzi o warszawskie Zoo, szczególnie polecamy jego mini wersję, w której znajdują się kozy, świnki czy króliki, które w odpowiednich godzinach można głaskać. Najwięcej radości dają jednak alpaki i papugi beztrosko siadające na głowach odwiedzających – uwaga, niektóre dzieci mogą się ich wystraszyć.

Warszawskie Zoo, ul. Ratuszowa 1/3 (Praga)

Alpaki - Ośrodek Koparka, ul. Strzygłowska 61 (Wawer)

Papugarnia Carmen, Al. Jerozolimskie 200 (Włochy) - zdjęcie

 

Bo dobrze spożytkowana energia i uśmiech od ucha do ucha to właśnie to, co lubimy najbardziej!