Piątek, 7.09

Otwarcie Wawa Design Festiwal 2018

Już w najbiższy piątek o godz. 19.00 wpadajcie na oficjalne otwarcie szóstej edycji festiwalu Wawa Design. Wydarzenie odbędzie się w SOHO na Mińskiej, w budynku nr. 19. Jeszcze tego samego wieczora otworzą się drzwi budynku nr. 58, gdzie powstaje wystawa „10 Top Polish Design”.

 

„Dogman” przedpremierowo w U-jazdowskim

Ta włosko-francuska produkcja zachwyciła uczestników tegorocznego festiwalu Cannes, czego dowodem jest Złota Palma dla najlepszego aktora (Marcello Fonte). Jeśli macie ochotę poznać historię psiego fryzjera, który musi walczyć o swoje w miasteczku żyjącym z narkotyków wpadajcie do U-jazdowskiego kina. Start o 20:30, bilety kosztują od 10 do 14zł.

 

Szał Niebieskich Ciał, czyli Manaam party w Hydrozagadce

Po porządnej dawce kultury i sztuki można bez skrępowania ruszyć w pląsy. A będzie do czego tańczyć, bo na swojej najbliższej imprezie Klub Hydrozagadka serwować będzie przeboje kultowej grupy Manaam. Szał na ich muzykę powrócił, korzystajcie! Start: 22:45, wstęp free.

Sprawdź też: Gdzie potańczyć w stolicy

Sobota, 8.09

Zmysło-dzielnia. Warsztaty tworzenia pomocy dotykowych | Muzeum Nad Wisłą

Rewelacyjna okazja by podjąć próbę doświadczania wystawy innymi zmysłami niż wzrok. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują pomoce dla osób niewidomych przydatne w odbiorze wystawy „Bestia, bóg i linia”, które 11.09 będzie można zobaczyć w akcji. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy. Start: 16:00.

 

XXANAXX w Iskrze

Uwaga wszyscy fani formacji XXANAXX. Już w najbliższą sobotę, będziecie mieli okazję doświadczyć ich muzyki na żywo całkowicie za darmo. Dodatkowo, po koncercie odbędzie się całonocne afterparty. Wpadajcie na godzinę 20:00. Takie rzeczy tylko w Iskrze Pole Mokotowskie!

 

Pomost 90511 | Glass Hunters

Imprezy na świeżym powietrzu? Uwielbiamy. Szczególnie, jeśli odbywają się nad Wisłą. Pogoda póki co sprzyja, a więc naprawdę szkoda omijać takie okazje. Już w najbliższą sobotę w Pomoście 511 z Dj`ki polecą gorące hity. Co wydarzy się w tym odcinku „Pomostu 90511”? Sprawdźcie sami. Start: 21:00, wstęp free.

 

Niedziela, 9.09

Ekopiknik 2018 w Multimedialnym Parku Fontann

Drugi dzień wydarzenia, podczas którego odbywać się będą warsztaty z recyklingu, gotowania, renowacji mebli, szycia, kompostowania czy naprawiania komputerów. Dodatkowo w czasie pikniku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, muzyki na żywo i przekąsek. Zaglądajcie od 10:00.

 

Lokal Vegan Bistro i Pogłos dla Znajdek

Macie ochotę na grilla? To może być ostatni w tym sezonie. A ten, będzie wyjątkowy – cały dochód przeznaczony zostanie na zwierzaki z fundacji Znajdki. Dodatkowo przez cały dzień możecie przynosić dla nich jedzenie, obroże czy tabletki przeciw kleszczom. Dokładną listę potrzebnych artykułów znajdziecie na facebook`owym wydarzeniu o tej samej nazwie. Wpadajcie od 14:00 do Pogłosu.

 

Premiera „Rodziny Addamsów” w Teatrze Syrena

Kto nie lubi tej charakterystycznej, mrocznej a jednak wciąż niezwykle sympatycznej rodzinki? Udajcie się o Teatry Syrena aby poznać ich nieco bliżej. Spektakl będzie miał charakter musicalu, reżyseruje go Jacek Mikołajczyk, za muzykę odpowiada Tomasz Filipczak. Początek: 19:00, bilety: 200zł.

 

Widzimy się na miejscu!