Jesień sprzyja spacerom – pod warunkiem, że nie pada. Pogoda póki co dopisuje, dni nie są jeszcze aż tak krótkie, a żołędzie powoli zaczynają spadać na ziemię. Czas zarzucić na ramiona lekką kurtkę i poznać Warszawę, jakiej jeszcze nie doświadczyliście.

Zobacz też: Gdzie z dzieckiem w Warszawie?

Ochocka Ścieżka Neonów

Na stronie urzędu dzielnicy Ochota odnajdziecie mapkę, na której zaznaczono nietypową atrakcję – neony. Znajdziecie tu zarówno te wiekowe, jak i bardziej współczesne, świecące ozdoby. Szlak biegnie wzdłuż ulicy Grójeckiej, zahacza o Białobrzeską, Filtrową i kończy się na Placu Zawiszy. Aparaty w dłoń i w drogę!

 

Ogrody BUW-u

Miejsce, o którym mnóstwo ludzi słyszało, jednak niewielu tak naprawdę tu dociera. Może być to kwestia sezonowości obiektu (zimą nie ma tam wstępu), lub faktu, że jego okazałości nie widać z zewnątrz. Znajdziemy tu piękne konstrukcje pokryte roślinnością, wodospady i punkty widokowe. Zabierzcie tu bliskich, lub wyskoczcie poczytać. Jest idealnie!

 

Praga i Soho Factory

Spacer warszawską Pragą polecamy każdemu. Na początek można zatrzymać się w Parku Praskim przy okazji zahaczając o pobliską katedrę. Jako następny punkt programu zajrzyjcie na Kijowską, aby przejść się wzdłuż najdłuższego bloku mieszkalnego w Warszawie. Na koniec wpadnijcie na Mińską, do Soho, gdzie kultura współczesna zderza się z klimatem Starej Pragi. Znajdziecie tu galerie, biura i muzeum neonów.

 

Cmentarz Choleryczny

Do tego miejsca nie dojdziecie żadną wyznaczoną drogą, co jest jedną z tych cech, które czyni je jednym z najbardziej intrygującym na naszej liście. Można tu dotrzeć idąc wzdłuż nasypów kolejowych przy ul. Starzyńskiego, następnie przechodząc przez nie i idąc kawałek lasem. Mogiła znajduje się na wysokości Basenów Namysłowska, tuż przy torach. Polecamy zapoznać się z historią tego miejsca.

Fot. Wikipedia

 

Muranów

Dla wielbicieli spacerów po osiedlach mieszkaniowych. Labirynty utworzone z charakterystycznych, sześciennych wręcz budynków robią spore wrażenie. Czasem odnosi się wrażenie, że pomimo bliskiego sąsiedztwa jednych z najbardziej ruchliwych ulic w Warszawie, jest się poza miastem. Dodatkową ciekawostką jest roślinność posadzona w osiedlach – ciężko znaleźć podobną w pozostałych częściach miasta. Polecamy okolice ul. Smoczej oraz obszar pomiędzy al. Jana Pawła II i Placem Bankowym (trzeba wejść w bramy).

Fot. Coulture.pl

 

Ogród Botaniczny w Powsinie

Lokalizacja być może nie jest najdogodniejsza, ale bez problemu dostaniecie się tu komunikacją miejską czy rowerem. Znajdziecie tu palmiarnie, ogrody tematyczne i ogromną przestrzeń idealną na długi spacer w otoczeniu natury. Warto śledzić stronę tego miejsca, bardzo często organizowane są tu wszelkiej maści pikniki czy targi przyrodnicze.

 

To gdzie wybierzecie się najpierw?