Na pewno słyszeliście o zwierzątkach, które zbierają zapasy na zimę. Ludzie tez to robią – przeciery pomidorowe, dżemy, powidła, mrożonki – to właśnie ten moment. Zapasy można robić na inny sposób – zbierając dodatkową warstwę grzewczą w okolicy brzucha… To oczywiście żart, nikt z nas tego raczej nie planuje, ale wiecie, warto mieć jakieś wytłumaczenie. Bo co najlepiej wpływa na małą, jesienną chandrę? No właśnie!

Falafel - z czym to sie je?

Nowe menu:

Aioli Bread & Aperitivo

Aioli w dalszym ciągu pozostaje jedną z hitowych knajp w stolicy. Dzieje się tak za sprawą klimatu i pyszności, jakie serwują. W ich oddziale przy ulicy Chmielnej znajdziecie sporo kanapek, chałki i wiele innych wypiekanych pyszności. Sami podkreślają, że życie bez glutenu nie byłoby takie samo, a my podpisujemy się pod tym wszystkimi kończynami. Wisienką na torcie jest nowe, dziecięce menu które pojawiło się tu z początkiem września. Zajrzyjcie!

Ul. Chmielna 26

 

Fat Buddha

Nigdzie nie potrafią tak płynnie przejść od wystawnej kolacji do nocnego szaleństwa z wyśmienitymi, kolorowymi drinkami w tle. Tak jest w weekendy, a w tygodniu i tak warto zajrzeć dla smaków orientu, jakimi raczą gości tutejsi szefowie kuchni. Od kilku dni macie szansę skosztować sezonowych nowości, a wśród nich zupa pho z krewetkami, dorsz w paście miso i mus bananowy z sosem z marakui, lodami i pop-corn`em. Tylko spójrzcie, czy to nie wygląda pysznie?

Ul. Mazowiecka 2/4

 

U Rysia

Jedyny taki bar w mieście. Stylistyką delikatnie nawiązuje do nadmorskich smażalni, jednak zapewniamy, że jedzenie które serwują jest na zdecydowanie wyższym poziomie. Jeśli jeszcze nie wiecie - specjalizują się w rybach i owocach morza. W nowym menu znajdziecie świeże mięso w kilku odsłonach – smażone, gotowane na parze, czy pieczone bez tłuszczu. Jest tu również homar z serem camembert i przegrzebki. Lokal na każdy dzień przygotował inne promocje. Sprawdźcie sami!

Ul. Marszałkowska 140

 

Promocje:

Banjaluka

Lato podobno już się skończyło, ale ekipa Banjaluki zdaje się nic sobie z tego nie robić. Przez cały wrzesień, każdego dnia miesiąca usłyszycie tu muzykę graną na żywo. Dodatkowo, codziennie czekają na Was wyjątkowe oferty promocyjne, np. w czwartki – za mule z karafką wina zapłacicie 50zł, w poniedziałki szot rakiji winogronowej chodzi za piątaka, a w środę za każde zamówione mohito (do wyboru trzy smaki) płaci się dyszkę. W zestawie z ich bałkańskimi pysznościami i nie zastąpionym charakterem lokalu (i ogródka) to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Ul. Szkolna 2/4

 

Momu (Zdjęcie w tle)

Momu to jedna z najsmaczniejszych miejscówek zlokalizowanych w okolicy Teatru Narodowego. Ich kompozycje bazujące na domowej, polskiej kuchni wybijają z butów swoją prostotą i geniuszem – zapewniamy, że takich rozwiązań się nie spodziewaliście. Tutaj również znajdziecie codzienne promocje – dajmy na to: w czwartki każde wino w butelce kosztuje 20% taniej a w poniedziałki za piwo pilsner urquell dacie 6zł. Przypominamy również o śniadaniach za 1zł do kawy w tygodniu. Pycha!

Ul. Wierzbowa 14

 

Smacznego!