Zobacz też: Muzeum Smutku i inne, najdziwniejsze muzea w Polsce

 

Piątek, 5.10

16. Warszawskie Targi Sztuki

Targi sztuki studentów i absolwentów warszawskiego ASP wracają na salony Arkad Kubickiego. Wpadnijcie by porozmawiać z artystami, zobaczyć najświeższe tendencje i przede wszystkim wzbogacić domową kolekcję o kolejne dzieło sztuki. Przy okazji załapiecie się na wystawę Wojciecha Fangora. Idealny początek weekendu! Start: 17:00, bilety 5-20zł

 

Wieczór Otwarty - Vintage & Winyl Store | Podwórze Jabłkowskich

Zoo Market, New Lady in Town Vintage Store i SideOne jednoczą siły w organizacji targowiska vintage w jednym z naszych ulubionych podwórek w Centrum stolicy. Wernisaż, dobra muzyka, wino i wyjątkowe produkty w specjalnych cenach – wszystkie te elementu znajdziecie od godziny 18:00 w podwórzy przy ul. Chmielnej 21. Wstęp wolny.

 

Kayah i Bregović / Torwar, Warszawa

Po sukcesie koncertów z ubiegłych lat, jeden z najważniejszych duetów polskiej historii muzyki znów wystąpi przed szeroką publiką. Tym razem jednak, biletów było więcej (niestety wszystkie już się sprzedały) – koncert odbędzie się na Torwarze. Zagrają muzykę ze wspólnej płyty wydanej w 1999r, z takimi hitami jak „Prawy Do Lewego” czy „Śpij Kochanie, Śpij”. Byliśmy w zeszłym roku i jednogłośnie stwierdzamy – warto!

 

Sobota, 6.10

GonKon

Pierwsze i jak dotąd jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące szeroko rozumianą sztukę z Internetem. W Soho na Minskiej pojawią się twarze dobrze znane z polskiego youtube`a: Krzysztof Gonciarz, Kasia Mecinski (Fifty Na Pół), Grupa Filmowa Darwin, Paulina Lis (Lisie Pieklo), Karol Paciorek i Mieciu Mietczyński (Masochista). Ma być to połączenie interaktywnej wystawy z prelekcjami i warsztatami technicznymi. Wieczorem z kolei czeka Was afterparty z koncertami. Bilety: 50-85zł.

zdjęcie pochodzi z fanpage`a Krzysztofa Gonciarza

 

I HousE U | Lone & Spox | The View Warsaw

Kto ma ochotę na imprezę w nowojorskim klimacie? Wpadnijcie do The View Warsaw – miejscówki, należącej do kompleksu klubów nocnych, których większa część znajduje się właśnie w „Wielkim Jabłku”. Warszawski lokal znajduje się na dwóch piętrach jednego z najwyższych wieżowców miasta idealnie wpisując się założony, rooftop`owy styl. Start: 22:00, wstęp: 30zł.

 

Tyle Słońca w Całym Niebie | lista FB*

Gwiazdka w tytule oznacza, że Ci z listy FB do godz. 23:00 wchodzą za free, osoby przybyłe po czasie lub z poza niej płacą 20zł. Klub Niebo przywołuje słońce i odgania jesienne chmury. Za Dj`ką pojawią się: I Say Mikey (AM Radio), NEEN NAH & zuzaOK ( International Girls DJ's ), Tycjana ( Princess Rap ) i Kotojeleń ( Rapperoni ). Start: 22:30, wstęp tylko dla 20+.

 

Niedziela, 7.10

Klub Komediowy na Scenie Konesera: Improwizacja dla dzieci

Improwizacja dla dzieci rządzi się swoimi prawami. Spektakl rozpoczyna się wspólną rozgrzewką. Widownia (dzieci w wieku 4-10lat) podrzuca aktorom pomysły i coraz to nowe historie, które koniec końców, wystawiane są na scenie. Wszystko to odbywa się w dobrze znanym, komediowym charakterze. Start: 15:30 w nowo otwartym Centrum Praskim Koneser, udział bezpłatny.

 

Kibicuj z AïOLI w rytmach Yoruba!

Wspólne kibicowanie największemu biegowi w stolicy? Jasne! Aioli Cantine Bar & Deli podjęła się trudnego zadania – w niedzielę, pod palmą na Rondzie De Gallue`a organizuje wspólny doping dla uczestników maratonu Biegnij Warszawo. Nie zabraknie dobrej muzyki – przygrywać będzie kolektyw Yoruba. Na bifor wpadajcie do lokalu na Świętokrzyskiej!

 

Buddha's Sunday

Jak już porządnie zgłodniejecie zajrzyjcie do restauracji Fat Buddha (między 14:00 a 22:00). Niedziele u Grubego Buddy mijają pod znakiem wyśmienitej kuchni w dobrej cenie w rodzinnym towarzystwie – na miejscu czekać będzie specjalne set menu (przystawka + danie główne + deser za 59zł), oraz menu i kolorowanki dla najmłodszych. Będzie pysznie!

 

Wpadniecie?