Współpraca między Centralnym Ośrodkiem Sportu a Szczyrk Mountain Resort kwitnie w najlepsze. Do tej pory użytkownicy obu tych miejsc mogli korzystać ze wspólnego karnetu i możliwości przedostania się z ze Skrzycznego wprost do górskiego resortu. W tym sezonie bezproblemowe stanie się również odwrotne połączenie.

Zobacz też: Netflix i jesień, czyli serialowe premiery

Wielbicieli sportów zimowych czeka więc kolosalne udogodnienie. Tej zimy uruchomiony zostanie wyciąg wyposażony w podgrzewane, 6-osobowe kanapy. Nie to jest jednak największa zaletą nowej inwestycji SMR. Odcinek ma biec z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego. To jedyna i pierwsza droga umożliwiająca dostanie się z Szczyrk Mountain Resort do stacji Centralnego Ośrodka Sportowego. Kolej kanapowa firmy Leitner o przepustowości 2000 os./h prowadzić będzie na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.), z której można zjechać w stronę Ondraszka.

Spójrzcie na mapkę zapowiadającą zmiany:

Jak widzicie, to nie koniec udogodnień, jakie szykuje SMR na najbliższy sezon. Poszerzone zostaną dwie trasy: trasa 3a, w kierunku Hali Skrzyczeńskiej, oraz nr. 2 – Śwerkowa, która ma się stać prawdziwą widokową nartostradą, miejscami szeroką na 50m. Zmodyfikowane zostaną również fragmenty stoków w górnej części Hali na trasach 1, 3 i 10. Wymianie zostanie poddany zostanie wyciąg orczykowy na Małe Skrzyczne, a nowy stanie przy dolnej stacji gondolowej. Dostaniecie się nim do trasy nr 3 na Zwalisku, a następnie do Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Oj, będzie się działo – a właściwie dzieje się już, co można dostrzec spacerując górskim szlakiem ze Skrzycznego na Malinowską Skałę.

Przy okazji pobytu pamiętajcie o możliwości darmowych przejazdów Skibus`em.

 

Szczyrk Mountain Resort zapowiedział prace nad udoskonaleniem systemu naśnieżania, oraz wymianę nawierzchni na dwóch dużych parkingach w lokalizacji Szczyrk – Gondola. Szykuje się również nowa, rozbudowana szkoła narciarska.

Nie możemy się doczekać!