Plan jest prosty – pakujecie najpotrzebniejsze rzeczy, wsiadacie w samochód i obieracie drogę na Kielce. Miejscowość Chlewiska (bo tam ulokowana jest gwiazda dzisiejszego wpisu) znajduje się niedaleko za Radomiem. Piękna okolica to dopiero początek przyjemności, które czekają na Was po przekroczeniu bramy.

Zobacz też: Oświetlenie ogrodu, czyli nasz sposób na niepowtarzalny, wieczorny klimat

Najpierw kilka słów o samym kompleksie. Składa się on z czterogwiazdkowego hotelu osadzonego w Stajni Platera i Termach Zamkowych oraz pięciogwiazdkowego Pałacu Odrowążów. To idealne miejsce dla fanów holistycznej filozofii – zadbają tu o Was na każdym poziomie ciała, umysłu i ducha. Bliskość natury, mnogość energetycznych, naturalnych terapii i zabiegów w ofercie SPA oraz klimatyczne pokoje. Sam budynek pałacu robi piorunujące wrażenie, ale patrząc na jego historię, nie ma się czemu dziwić - w końcu to jedna z najstarszych polskich posiadłości szlacheckich, której początki sięgają XII w.

 

Kompleks okala zabytkowy, należący do najcenniejszych zabytkowych parków w Polsce (w 2009 r. został wpisany na "Listę preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej"). W tym przepięknym, 10-hektarowym parku z 300-letnim starodrzewem i licznymi pomnikami przyrody, znajdują się trzy szlaki dydaktycznye: historyczny, przyrodniczy i rekreacyjny. Pośród wszechobecnej zieleni znajdziecie takie atrakcje jak „Ogród Medytacji” (a w nim Kamienny Krąg Mocy, Spirala Energetyczna, Ogród Zen, Piramida Horusa, mandala kwiatowa) czy
„Witalną Wioskę SPA®” ze słowiańskimi rytuałami zdrowia pod gołym niebem.

Wypad do Manor House Spa to dobry moment, by podrzucić pociechy w pełne miłości domostwo dziadków. Hotel przyjmuje gości powyżej 12-tego roku życia, co jest dużym udogodnieniem dla tych, którzy mają ochotę odpocząć od własnych dzieci, lub zwyczajnie nie przepadają za towarzystwem maluchów. Warto zaznaczyć, że Manor House SPA to pierwszy i obecnie najlepszy hotel dla dorosłych w Polsce według rankingu Perfect SPA 2017.

 

 

A skoro o SPA mowa. Znajdziecie tu najlepszy program (1. miejsce w kategorii Health&Antiaging SPA). Wolicie mniej konwencjonalny relaks dla duszy i ciała? Nie ma problemu – korzystajcie do woli z uroków koncertów na gongi i misy tybetańskie czy muzyki solfeżowej. W programie również unikatowe terapie, m.in. biowitalna i harmonizująca czakry na kryształowym łóżku. Przy okazji pobytu koniecznie zażyjcie kąpieli ofuro w specjalnych, wysokich wannach w japońskim stylu – solo, bądź w duecie. W cenie pobytu są kąpiele w pokojach np. w solach ze sproszkowaną perłą. To się nazywa romantyzm na wysokim poziomie. Dla wielbicieli hydroterapii wspomnimy o obecności bezchlorowego basenu z ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego plazmatyczną wodą i Łaźni Rzymskich z seansami w płótnach i nocnym saunowaniem.

 

 

A co myślicie o bio-energo-terapii? Manor House SPA to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000-40.000 jednostek w skali Bovisa.

 

Na koniec dobra wiadomość dla wegan – świetnie się tu odnajdziecie. W restauracji dostępne jest oddzielne, dobrze zbilansowane menu, a w Gabinetach Bioodnowy wegańskie kosmetyki, przy których produkcji nie ucierpiał żaden zwierzak. Alergicy również nie mają się czego obawiać – kompleks posiada przygotowane spcjalnie dla nich, certyfikowane pokoje - znak ECARF.

 

 

Chcecie więcej? Zajrzyjcie na stronę: www.manorhouse.pl

A to nasza ulubiona zakładka (Biowitalne SPA): www.manorhouse.pl/wellness.php