Taniec to ruch, a ruch to przecież zdrowie. Tańcząc angażujesz wiele mięśni, wpływasz pozytywnie na swój układ krążenia i odporność. Przy okazji dbasz o sylwetkę i dobre samopoczucie. Nie wierzysz? Przełam swoją nieśmiałość i zajrzyj na zajęcia próbne wybranego przez siebie stylu – w większość szkół tańca taki test jest bezpłatny. Jesteśmy pewni, że Ci spodoba!

Zobacz też: Najdziwniejsze muzea w Polsce

 

Centrum Kultury Świata

Centrum Kultury Świata tworzone jest przez fundację Strefa Rytmu. Od lat skutecznie promują swoje cele, takie jak otwartość i tolerancja wobec wielokulturowości otaczającego nas świata. Nauczycie się u nich tańczyć salsę, taniec z wachlarzami i co ciekawe – afro dance, czyli zlepienie rodzajów tańca charakterystycznych dla różnych rejonów Afryki. Jako dodatek wspomnimy, że w tym miejscu możecie zapisać się też na warsztaty gry na bębnach.

Ul. Skaryszewska 15

 

Viva Cuba Dance Studio

Jedna z ulubionych szkół tańca Warszawiaków. Wybór zajęć jest ogromny – znajdziecie tu takie dyscypliny jak poping, lockig, jazz, reggaeton, dancehall, samba brazylijska, vogue, house, hip-hop, high heels foundation czy cha-cha. Większość z nich podzielono na poziomy, aby każdy uczestnik mógł na zajęciach poczuć się swobodnie. Szkoła tańca Viva Dance honoruje karty Multisport, Fitprofit/Fitsport i OK System (jedne zajęcia dziennie). Kolejną zaletą studia jest bezbłędna lokalizacja.

Ul. Marszałkowska 115

 

Salsa Passion Warszawa

Świetna, rodzinna atmosfera wśród ludzi, którzy robią to co kochają, a za cel upatrzyli sobie zarażanie swoją pasją innych. W grafiku flagowa salsa (w kilku odmianach), disco samba, bachata, kizomba i taniec współczesny. Co jakiś czas w ofercie pojawiają się nowe kursy. Przychodźcie parami bądź solo, bawcie się ruchem, doskonalcie koordynację i wypracujcie swój własny styl. Pozytywna energia prowadzących sprawi, że zostaniesz tu na długo.

Ul. Skaryszewska 15

 

East Side Dance Academy

East Side Academy to miejsce dla wielbicieli nieco „ciemniejszych” rytmów. Szkoła istnieje dopiero od trzech lat, a jej wychowankowie już odnoszą znaczące sukcesy w świecie tańca street`owego. Zwiększycie tu świadomość swojego ciała i ruchu, uwolnicie emocje i nauczycie się wyraź siebie poprzez taniec. Prowadzone są tu grupy tańca nowoczesnego, hip-hop`u, free-style`u, dancehall`u i jazz`u. Szkołę prowadzi jedna z finalistek programu „You Can Dance” – Magdalena Zwierzyńska.

Ul. Wenantego Burdzińskiego 5

 

Top & Jazz

Czyli pierwsza profesjonalna szkoła stepowania w Polsce. Znajdziecie tu zajęcia dla grup o bardzo zróżnicowanych stopniu zaawansowania. Szkołę o wieloletnim stażu prowadzi Jiřina Nowakowska, tancerz, choreograf, pedagog, teatrolog i sędzia tańca sportowego, a przy tym specjalista w dziedzinie stepowania. Jest również założycielką Polskiego Związku Stepowania. Pod lepsze skrzydła trafić się nie da!

Ul. Długa 9

 

To jak? Stepowanie, salsa, a może afro-dance?