Trzy miejsca idealne na spacer i po trzy, w których rozgrzejecie się gorącą czekoladą, grzanym winem lub wyborną kolacją. Łapcie!

Sprawdź też, jak przebiegał ostatni Runmageddon w wyjątkowo harcorowym wydaniu.

 

Park w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a konkretniej Królewski Ogród Światła – to jedno z tych miejsc, które w jesienny wieczory odwiedzić trzeba nie raz, a przynajmniej kilka. Magia świateł iskrzących się na terenie jednego z najpiękniejszych parków w Europie onieśmiela i wprawia w magiczny nastrój. Dodatkowo co weekend, o 18.30 możecie być świadkami mappingu – iluminacji na fasadzie pałacu. Bilet wstępu na teren ogrodu to jednorazowo koszt 20zł, ale w czwartki… wejdziecie za darmo.

 

Łazienki Królewskie

Dlaczego Łazienki? My zdecydowanie wolimy wieczorne spacery po tym miejscu. Dużo zadbanej, zrzucającej kolorowe liście zieleni, klimatyczne alejki, zabytkowe rzeźby i mury muzealnych budynków podkreślone sztucznym oświetleniem. Dodatkowo przez cały listopad za darmo możecie zwiedzać Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby oraz Pałac Myślewicki od wtorku do niedzieli do godz. 18:00. Polecamy rozpocząć więc zwiedzaniem ekspozycji, a dzień zakończyć przechadzką po parku.

 

Wieczory dla dorosłych w Centrum Nauki Kopernik

Czyli kolejna edycja comiesięcznych spotkań w Centrum Nauki Kopernik zarezerwowanych dla osób pełnoletnich. W tym sezonie odbędą się one kolejno w dniach: 25.10, 29.11 i 21.12 o godz. 19:00. Na miejscu czekać na Was będzi ponad 400 multimedialnych i interaktywnych eksponatów, pokazy w planetarium, naukowe mini-warsztaty, oraz atrakcje dodatkowe, związane z tematem przewodnim wieczoru. Bez biegających pomiędzy nogami dzieci, w dogodnych, wieczornych godzinach. Bilet wstępu na wieczór dla dorosłych w Koperniku to koszt 35zł, bez problemu nabędziecie go tutaj: https://bilety.kopernik.org.pl/cennik-biletow-indywidualnych. A po zwiedzaniu? Koniecznie spacer Bulwarami!

 

Przygotowaliśmy też kilka miejscówek do których warto zajrzeć, gdybyście zdążyli zmarznąć.

 

Gorąca czekolada:

Karmello Chocolatier, ul. Chmielna 11

Murzynek, ul. Nowomiejska 1/3

Manufaktura Czekolady, ul. Marszałkowska 9/15

 

Grzane wino:

Równonoc, ul. Chmielna 5/1

Resort, ul Bielańska 1

Klubokawiarnia Jaś i Małgosia, al. Jana Pawła II 57

 

Kolacja:

Banjaluka, ul. Szkolna 2/4

Eufemia, ul. Krakowskie Przedmieście 6

MoMu, ul. Wierzbowa 9/11

 

W drogę!