Zobacz też: Co robić w Warszawie za darmo?

Piątek, 23.11

Daj mi tę noc - dancing spod ciemnej gwiazdy

Potańcówka w klimacie staro-warszawskim w samym centrum malowniczej Pragi. Tego wieczora przy ulicy Mińskiej 65 pojawią się same „szemrane typy” – cinkciarze, apasze, bikiniarze. Sala będzie huczeć od gwary i muzyki w wykonaniu Felicjana Andrejczaka i Haliny Frąckowiak w słodkim akompaniamencie szemranej orkiestry Nika i Gangu Cwaniaków pod batutą Jakuba Lubowicza. Start: 20:30, bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz na stronach bilety.1944.pl i eventim.pl.

 

Klub Komediowy na Scenie Konesera: Nic dwa razy

Dla odmiany – chwila odprężenia i śmiechu od Klubu Komediowego. Dla odmiany również, w nieco mniej spodziewanej miejscówce, mianowicie na scenie Konesera – Praskiego Centrum Kultury.  Przed Wami spektakl w wykonaniu Bartka, Kingi, Michała i Nory, całkowicie improwizowany, a więc jak w tytule wydarzenia: „Nic dwa razy” na pewno się nie wydarzy. Sprawdźcie sami, o 18:00, bezpłatnie, na Placu Konesera 2.

 

★ Połowinkowe Andrzejki ★ 23 listopada ★ Iskra Pole Mokotowskie

Już w piątek odbędą się również oficjalne połowinki uczniów stołecznych liceów. Jako, że imprezę połączono z obchodami andrzejkowymi i jednym z najlepszych warszawskich klubów, dajemy gwarancję, że będzie się działo. Kolorowe drinki, opaski fluo, konfetti show, dwóch fotografów i happy hour, a za deckami DjSkorp. Wpadajcie! Start:21:00, wstęp free.

 

Sobota, 24.11

14 MÓZG Festival w Warszawie - 21-24 listopada

Co się stało, to się nie odstanie – bardzo dobrze z resztą, ponieważ dzięki temu w najbliższy weekend macie jeszcze szansę zajrzeć na festiwal MÓZG, łączący sztuki wszelakie: teatr, muzykę, sztuki piękne, literaturę i wiele, wiele innych. Na sobotę zapowiadane są cztery koncerty: Metroscan, Agnes Hvizdalek, Noonward i Supersilent. Startują o 20:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Flirtini VI Urodziny: Jarreau Vandal (Soulection, Amsterdam)

Z CSW lećcie prosto do Miłości na Kredytową aby wspólnie i hucznie świętować szóste urodini formacji Flirtini. Na scenie poza jubilatami pojawią się SUWAL, ENZU, Zeppy Zep i gość specjalny, związany z kalifornijską ekipą Soulection JARREAU VANDAL. Wpadajcie się przywitać, złożyć życzenia i podziękować uśmiechem. Start: 22:00, czekamy jeszcze na ogłoszenie ceny i start sprzedaży biletów.

 

Wszyscy Jesteśmy Na Imprezie | Bar Studio

Alternatywą dla świętowania z Flirtini jest impreza o kreatywnym klimacie, współorganizowana przez  Klub Twórców Reklamy KTR, SAR Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, Young Creatives i See&Say. Dodatkową atrakcją będą zagadkowe drinki łamiące pierwsze lody dzięki fantastycznym nazwom, takim jak: „Smak Zwycięstwa”, „Smak Cudzej Porażki”, „Ktoś Zrobił Mój Pomysł i Wygrał”, „Nie Pracuję w Reklamie”, czy „Chcę Pracować w Reklamie”. Start: 22:00, darmowy wstęp.

 

Niedziela, 25.11

Warsztaty "Wegańskie słodycze" na Veganmanii Warszawa 2018

Lubicie słodycze, ale ze względu na swoje prywatne powody wolicie je w wersji wegańskiej? Świetnie się składa, już w tę niedzielę macie szanse wziąć udział w warsztatach z Karoliną Gawrońską, autorką książki „Wegańskie Słodycze” prowadzącą swój kanał na YT, oraz bloga o tytule „Savory or Sweet?”. Głównym tematem spotkania będą najpopularniejsze desery dostępne na marketowych półkach, takie jak batony czy krem Monte w wyjątkowej, zdrowej, odchudzonej i oczywiście roślinnej formie. Warsztaty odbędą się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich o godz. 11.30. Pojedynczy bilet kosztuje 60zł, a dochód z niego wspiera działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

 

Aktywny WUM: Samoobrona

Fantastyczna inicjatywa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od najbliższej niedzieli rusza tam kolejny sportowy cykl organizowany przez Komisję Sportu i Turystyki WUM. Samoobrona (bo tak brzmi temat przewodni), jest jedną z tych umiejętności, którą definitywnie warto posiadać. Cykl obejmuje cztery spotkania (w każdą niedzielę), które odbywać się będą w godzinach 9:00-10:30 dla pań i 11-12:30 dla panów. Kurs poprowadzi Erwin Szymański, student Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jako licencjonowany trener naucza modern Ju-Jitsu. Udział bezpłatny, UWAGA: zapisy już ruszyły!

 

Garażowa Wyprzedaż Planszówkowa - Vol. 3

Plan jest prosty – bierzecie swoje (kompletne!) znudzone lub od dłuższego czasu nie używane planszówki, udajecie się do lokalu Kawadzieścia (ul. Krępowskiego 10) i staracie się wymienić z innymi wystawcami na coś, co bardziej Was zainteresuje, lub zwyczajnie staracie się je sprzedać. Możecie wpaść też bez gier, jako kupujący lub grający – gry można testować na miejscu, a przy okazji wypić filiżankę kawy. Udział bezpłatny, start o 13:00.

 

Widzimy się na mieście!