Piątek, 11.01

Otwieramy POKÓJ / Kuchnia Konfliktu x Synergia

Na pewno każdy z Was kojarzy już pokojowe działania Kuchni Konfliktu. To restauracja zapewniająca miejsce zatrudnienia osobom na różnorakie sposoby wykluczonym społecznie. Już w najbliższy piątek otworzy się tam również przestrzeń poświęconą warsztatom, spotkaniom i dyskusjom. Sprawdźcie, bo warto!

Gdzie? Kuchnia Konfliktu, ul. Wilcza 60

Kiedy? W godzinach 18:00-20:00

 

Ramen. Smak wspomnień - pokaz i degustacja

Lubicie azjatyckie smaczki? Wpadajcie więc do Kina Elektronik na wyjątkową projekcję filmu „Ramen. Smak wspomnień”. Pokaz poprzedzony zostanie prelekcją dotyczącą tej charakterystycznej zupy (prow. Kohei Yagi – prezentacja w jęz. angielskim) i zakończony degustacją Nodtalgic Tokyo Shoyu Ramen od Kohei Yagi Shiso Noodle Bar oraz wina śliwkowego Umesu od Choya Umeshu Global. Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie 16-22zł.

Gdzie? Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7

Kiedy? Start o 20:30

Zobacz też: Premiera filmu "Ramen"  już jutro!

 

1,2,3 Muzika x 16-te urodziny Banjaluki!

Jedna z najlepszych warszawskich knajp obchodzi swoje 16-te urodziny. Która? Ta, w której umilają wieczory nie kończącym się, bałkańskim winem, śpiewem i kuchnią, która śni się potem ludziom po nocach. Mowa oczywiście o lokalu Banjaluka. Oczywiście nie zabraknie muzyki na żywo, toastów i zimnych ogni (rocznica zbiegła się w czasie z bałkańskim nowym rokiem). Na biesiadzie pojawi się również – uwaga, uwaga – mięsny tort autorstwa szefa kuchni Olafa. Was również nie może więc zabraknąć!

Gdzie? Banjaluka, ul. Szkolna 2/4

Kiedy? Start: 21:00

 

Sobota, 12.01

90's tv show: T E L E T U R N I E J E

Kto ma ochotę rozpocząć gorączkę sobotniej nocy od porządnej dawki śmiechu? Wy? Wszyscy? Świetnie! Miejsca raczej wystarczy! Zajrzyjcie do Resortu, gdzie na piwnicznej scenie przedstawione zostaną improwizowane scenki inspirowane najpopularniejszymi teleturniejami schyłku XX-tego wieku. Wjazd: 15-20zł.

Gdzie? Resort Komedii, ul. Bielańska 1

Kiedy? Start: 19:00

 

Dekada » Top Of Pop »« Na Zwariowane Sny Masz Apetyt

Co po komedii? Dwa kroki do tramwaju, wysiadka przy Placu Narutowicza i szaleństwo w rytmie minionych dekad. Tradycyjnie będzie co pośpiewać, czego się napić, a przede wszystkim – do czego potańczyć! Na Sali głównej polecą światowe hity, na mniejszej najlepsze polskie przeboje. Za wejściówkę płacicie 25zł, no chyba, że wpiszecie się na listę gości przez stronę Klubu Dekada – wtedy do 23:00 wchodzicie za free.

Gdzie? Klub Dekada, ul. Grójecka 19/25

Kiedy? Start: 22:00

 

11-te urodziny SnowShow w Niebie

Ten weekend upłynie pod znakiem urodzin. W sobotę na swój 11-ty jubileusz zaprasza SnowShow! Wpadnijcie uczcić tę okazję tanecznym krokiem, a przy okazji zgarnąć jedną z nagród od ZIMNO. W trakcie imprezy odbędzie się losowanie, podczas którego możecie otrzymać deskę SNB lub gogle. Za konsolą staną DJ 69Beats, Dj Rizzle i NEEN NAH we własnej osobie. Za wstęp zapłacicie od 5-ciu do 20-stu złotych. Opłaca się, prawda?

Gdzie? Klub NIEBO, ul. Nowy Świat 21

Kiedy? Start: 22:30

 

Niedziela, 13.01

27. Finał WOŚP | piknik Warszawa

To już teraz! W najbliższą niedzielę odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, od wczesnych godzin popołudniowych czekać na Was będzie moc atrakcji, a wśród nich bieg Policz się z Cukrzycą, światełko do nieba (w tym roku – laserowe) i szereg koncertów takich gwiazd jak Krzysztof Zalewski, BOKKA czy Margaret. Wrzucajcie do puszek, zajrzyjcie na Plac Defilad i bawcie się dobrze!

Gdzie? Plac Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki

Kiedy? W godzinach 13:35 do mniej więcej 23:00

 

OCH! BAZAR Wyprzedaże u polskich projektantów

Wyprzedaż kolekcji jesień-zima to prawdziwa gratka dla fanów mody, aktualnych trendów i ubrań samych w sobie. Szczególnie, gdy mówimy o polskich projektantach. Na targach pojawią się między innymi PirAnia, Dulcedo, Spider and Wolf, SCSF- So Chic So Freak, Szare Bure i BohoZone. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny!

Gdzie? BABKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7

Kiedy? W godzinach 11:00-18:00

 

Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern Londynie i MoMA

Seans ze światową sztuką piękną w roli głównej? Takie rzeczy tylko w Kinie Muranów! Już w najbliższą niedzielę na dużym ekranie pojawi się film  "Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern Londynie i MoMA w Nowym Jorku”. Obejrzyjcie jedne z największych wystaw artysty od podszewki. Dosłownie. Bilety 25-27zł.

Gdzie? Kino Muranów, ul. Gen. Władysława Andersa 5

Kiedy? Seans rozpocznie się o godz. 13:30

                                                                      

 

Czapki z głów (albo lepiej jeszcze nie)!