Wyliczanie czas start! Oto nasza ulubiona piątka knajp z muzyką na żywo!

 

Pub Lolek

Wtorek, środa, czwartek – sam środek tygodnia. Często zdarza się tak, że pomimo to, aż człowieka rwie aby gdzieś wyskoczyć, rozerwać się, najlepiej przy kuflu dobrego piwa i muzyce granej na żywo. Wszystkie te potrzeby zaspokoicie w Pubie Lolek. Tylko tam, co tydzień, bez zmiennie, o godz. 20:00 wpadajcie na koncerty live, bez playback`u, wielkiej sceny i tłoku na tzw. „płycie”. W Lolku wszystko odbywa się kameralnie, sympatycznie i przyjemnie. W każdy wtorek, środę i piątek.

Gdzie? Ul. Rokitnicka 20

 

Momu

Miejsce z klasą i nowoczesnym sznytem. Lokalizacja zobowiązuje – bliskie sąsiedztwo Teatru Narodowego determinuje poziom tutejszej kuchni. Nie obawiajcie się jednak – nie oznacza to, że wymagany jest krawat i szpilki. Podają kuchnię polską w autorskim, oryginalnym wydaniu. Szczególnie warto zajrzeć tu w każdy czwartek, piątek i sobotę, rozsiąść się wygodnie przy kolacji lub ulubionym drinkiem i rozkoszować się akustycznymi wykonami polskich (i nie tylko) artystów scenicznych.

Aby poznać repertuar bieżącego miesiąca w Momu zajrzyj TUTAJ.

Gdzie? Ul. Wierzbowa 9/11

 

Banjaluka

Oryginalne smaki, muzyka na żywo, niekończące się zapasy wina i zawsze pełen parkiet – to musi być Banjaluka. W karcie i we wnętrzu istnie bałkański klimat, z charakterystycznym dla tego regionu klimatem, rytmem i sercem do gości. Jest pysznie, atrakcyjnie wizualnie i temperamentnie. Na okres ferii, w weekendy wydłużono godziny otwarcia do godziny 3:00, a więc mamy nadzieję, że każdemu uda się tu dotrzeć. Warto!

Gdzie? Ul. Szkolna 2/4

 

Chmury

Chmury to klubokawiarnia położona pomiędzy Galerią Wileńską a Rondem Żaba, w podwórku („zagłębiu”) przy ul. 11-tgo Listopada. Stałym bywalcom Łodzi niechybnie kojarzy się z Off`em przy Piotrowskiej. Miejscówka słynie z nocnego klimatu i wydarzeń, które odbywają się tu co najmniej kilka razy w tygodniu. Większość z nich to koncerty, na które wejdziesz za darmo lub za niewielką opłatą. Gra się tu od punk`u, przez muzykę elektroniczną, po dźwięki uzyskiwane przy pomocy specjalnych urządzeń z… roślin. Mieszanka wybuchowa, przekonajcie się zaglądając na fanpage.

Gdzie? Ul. 11 Listopada 22

 

12on14 Jazz Club

Jak sama nazwa wskazuje, posłuchacie tu Jazz`u i soul`u z najwyższej półki. Wystrój inspirowany Nowym Jorkiem i klimat sprzyjający wieczornym posiedzeniom przy szklance whisky. W menu deski przekąsek (włoskie sery, wędliny, etc.), sałatki, zupy, pasty, steki i pyszne desery. Z ręką na ser-cu polecamy miejscówkę weganom i wegetarianom. Bilety na koncerty wahają się w granicach 80-200zł – nie ma się czemu dziwić, na scenie tego klubu występują same sławy z całej Polski i zagranicy.  

Gdzie? ul. Stanisława Noakowskiego 16

 

Udanego wieczoru!