Pospacerujcie aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczcie rozświetloną na złoto altanę. Odwiedźcie misternie zdobione pawilony. Poczujcie odrobinę lata przy drzewkach pomarańczowych – podobnych do tych, które rosły w królewskiej oranżerii. Zapozujcie do zdjęcia w świetlistej ramie. Zachwyćcie się połączeniem światła i muzyki klasycznej podczas pokazów w Muzycznym Ogrodzie Marzeń. A na koniec zobaczcie mappingi – trójwymiarowe pokazy wyświetlane na fasadzie pałacu, łączące obraz, światło i dźwięk! 

Z okazji walentynek mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać romantyczną kolację dla dwojga w restauracji Merliniego. Co trzeba zrobić? Napiszcie zaproszenie do Królewskiego Ogrodu Światła, skierowane do kogoś, z kim chcecie wybrać się na walentynkowy spacer. Postarajcie się to zrobić jak... król Jan III Sobieski. Słyszeliście zapewne o miłosnych listach, które król wysyłał do swojej ukochanej Marysieńki? Poetyckie, kwieciste, pełne szyfrów i ukrytych znaczeń. Napiszcie zaproszenie w konwencji staropolskiej i wyślijcie je na FB Królewskiego Ogrodu Światła do 12 lutego do godz. 12.00.

Nagrodę główną, czyli zaproszenie dla dwóch osób na kolację, otrzyma osoba, która uzyska największą liczbę głosów jury. Kolejne 10 osób, których zaproszenia uzyskają najwyższe liczby głosów, otrzyma vouchery do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz praliny od Raffaello.

 

Zobacz także Co ciekawego w weekend? Warszawa, wydarzenia 8-10.02

 

TERMIN: 14 lutego 2019 r., godz. 16.00–21.00, ostatnie wejście: godz. 20.30
GODZINY MAPPINGÓW: 17.30, 18.30, 19.30

KOSZT: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny 

BILETY: stacjonarnie w kasie lub online: https://bit.ly/2IhsXmR

 

fot: Marcin Mastykarz