Targi Sztuki Dostępnej to pierwsze w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny (do 5000 zł). Ich ideeą jest promocja sztuki w kontekście dostępności, co oznacza, że wcale nie musisz brać udziału w licytacji w jednym z domów aukcyjnych, by móc powiesić sobie w domu dzieło. Limit cenowy ustawiono tak, by każdy, niezależnie od stanu majątkowego mógł pozwolić sobie na sztukę, bez względu na to, czy się na niej zna, czy nie. „W Targach wezmą udział najlepsze polskie galerie i najbardziej doceniani artyści. Przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa, grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do sztuki użytkowej i street-artu.” – piszą organizatorzy.

Zobacz też: Pablo Picasso w MNW- trwa pokaz specjalny w ramach cyklu Skarby Muzeum

 

Co ciekawe, podczas najbliższej edycji Targów na sprzedaż zostaną wystawione dzieła Banksy`ego – legendarnej postaci ze świata street-art`u. Wystawiane prace artysty pochodzą ze zbiorów lubelskiej Brain Damage Gallery. Twórczośc Banksy`ego potrafi osiągać ceny sięgające kilku milionów złotych, więc limit określony przez organizatorów (przyp. 5000zł) to wyjątkowa okazja, by zdobyć kolekcjonerski egzemplarz za przysłowiowe grosze.

 

Na zdjęciu grafika autorstwa Banksy`ego, która po zakończeniu licytacji uległa samozniszczeniu, za co odpowiadał sam artysta

 

Brain Damage Gallery, poza pracami Banksy`ego wystawi również prace innych, czołowych przedstawicieli street-art.`u na świecie. Wśród nich znajdziecie dzieła sztuki autorstwa m.in. Młody Dron, NAWER, Chazme, Paweł Ryżko, Obay czy Sainer. Artyści związani z galerią przygotują również specjalny mural, który powstanie na oczach uczestników imprezy.

Jeśli wolicie bardziej klasyczny model sztuki, nie zniechęcajcie się. Na Targach przedstawione zostaną różne nurty i style. Wśród nich pojawi się malarstwo Łukasza Olka, oraz grafiki Beaty Walczak, właścicielki Freeline Studio.

 

Na zdjęciu obraz Łukasza Olka pt.: "Seaside haze"

 

Targi odbędą się w przestrzeni BABKA  do wynajęcia, mieszczącego się tuż przy rondzie Radosława w Warszawie (ul. Młocińska 5/7), w dniach 2-3.03 (sob.-niedz.), w godzinach 10:00-18:00. Wstęp na teren Targów kosztować ma 10zł, a wejściówki zdobędziecie m.in. przez apkę Going.

Wpadnijcie, nawet jeśli nie macie w planach zakupów. Gdybyście jednak mieli ochotę zasilić swoje domowe zbioru, dodamy, że minimalna cena narzucona przez organizatorów to 50zł. Tak jak pisaliśmy wcześniej – każdy znajdzie coś dla siebie, przy okazji mogąc rzucić okiem (dosłownie) na dzieła legendy street-art`u, Banksy`ego.  

 

My nie przepuścimy takiej okazji, a Wy?