Zobacz też: Banksy na TSD w Warszawie!

 

Piątek, 1.03

Zbiórka ubrań na granicę bośniacką - Mroky & Flauta & Pokój

Jeśli posiadacie zalegające męskie ubrania, takie ciepłe swetry, bluzy, kurtki, buty i tym podobne, szeroko rozumiane ciuchy, podzielcie się z nimi z potrzebującymi uchodźcami z Bliskiego Wschodu przebywających na granicy bośniacko-chorwackiej. Szczegóły odnośnie tego, do kogo pójdą oddane przez Was przedmioty znajdziecie na stronie wydarzenia.

Gdzie? Kuchnia Konfliktu, ul. Wilcza 60

W jakich godzinach? 12:00-20:00

 

 

Pokaz Diversion End // Wernisaż w Art Sułek Space – Koneser

“Diversion End, komiksowa opowieść o wyrzutkach z Nowej Warszawy, rozbłyśnie w miejscu, w którym wszystko się zaczęło. To w Koneserze padł pierwszy klaps próbnych zdjęć.”- piszą organizatorzy. Wpadajcie do Konesera na projekcję i wystawę towarzyszącą, na której zawisną prace Doroty Łacek Gorczycy i Marka Sulka (artystów, którzy towarzyszyli produkcji).

Gdzie? Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

W jakich godzinach? 18:30-21:30

 

 

6. Urodziny Prochowni Żoliborz

Mija już 6 lat, odkąd Prochownia Żoliborz zagościła na mapie Warszawy jako punkt artystycznych spotkań i ośrodek miejskiej kultury. Na barze urodzinowe zimne drinki i niespodzianki, a za djką ich wewnętrzny, a Wasz ulubiony kolektyw, La Musica. O północy pojawi się tort, a całe spotkań upłynie pod znakiem wspomnień i ukazania rozwoju miejscówki. Zajrzyjcie!

Gdzie? Prochownia Żoliborz, ul. Czarnieckiego 51

W jakich godzinach? 20:00-3:00

 

 

Sobota, 2.03

Targi Biżuterii PKiN

Nie lada gratka dla każdej, mniej lub bardziej stereotypowej „sroki”. Kolejna edycja największych w kraju targów biżuterii już w ten weekend w Pałacu Kultury i Nauki. Sztuka złotnictwa, ceramiczna precyzja, kamienie szlachetne i wiele, wiele więcej. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp 10-35zł.

Gdzie? Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

W jakich godzinach? 10:00-18:00

 

 

Brain Damage Gallery // Targi Sztuki Dostępnej

Targi Sztuki Dostępnej to rewelacyjna okazja by poszerzyć swoją prywatne kolekcję sztuki lub zwyczajnie rozpocząć z nią przygodę. Dzięki widełkom cenowym ustalonym przez organizatorów, każda kieszeń znajdzie tam coś dla siebie (50-5000zł). W tym tygodniu zawisną tam zbiory Brain Damage Gallery, a wśród nich, uwaga – prace Banksy`ego. Zajrzyjcie, choćby po to, by popodziwiać.

Gdzie? BABKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7

W jakich godzinach? 10:00-17:00

 

 

Sobotni BZIK | Bal w rytmie rock'n'rolla lat 50.!

„W tym roku wracamy do lat 50. XX wieku. Zostawiamy za sobą żelazną kurtynę i ruszamy w podroż za ocean – w pastelowy świat wielkich ikon kina i muzyki.” – nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się doczekać, by przywdziać skóry, dżinsy i golfy wywijając w rytmie Elvisa i Franka Sinatry. W programie bingo, pokazy i warsztaty taneczne oraz retro karaoke. Wstęp free!

Gdzie? Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

W jakich godzinach? 19:00-1:30

 

 

Niedziela, 3.03

Wernisaż otwierający wystawę Mili Starzyńskiej w MOMU

Wernisaże młodych, zdolnych i zaradnych polskich artystów to właśnie to, co lubimy najbardziej. Zajrzyjcie w najbliższą niedzielę do MOMU by zasmakować w sztuce i porozmawiać z artystką. Jej wyraziste, wielkoformatowe abstrakcje tego dnia zawisną w przytulnej, przestrzeni jednej z najmodniejszych knajp stolicy.

Gdzie? MOMU, ul. Wierzbowa 9/11

W jakich godzinach? Start: 18:00

 

Oscar Nominated Shorts: Animacje

Jak co roku, Kino Elektronik zaprasza na projekcje nominowanych do Oskara krótkometrażowych filmów animowanych. Wśród nich znalazły się „Bao”(zwycięzca), „Animal Behaviour” czy „One Small Step”.  Śpieszcie się z rezerwacją, pokaz cieszy się ogromną popularnością! Bilety: 18zł normalny, 15zł ulgowy

Gdzie? Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7

W jakich godzinach? 19:00-21:00

 

 

Faworyta w U-jazdowskim

To jeszcze nie koniec niedzielnych, po-oskarowych seansy. Kino U-Jazdowski zaprasza na pokaz jednego z naszych faworytów. Wprawdzie film zgarnął statuetkę tylko w kategorii „Najlepsza Aktorka” (Olivia Colman), co nie zmienia faktu, że warto go obejrzeć również z innych powodów. Billety: 10-16zł.

Gdzie? U-jazdowski Kino, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

W jakich godzinach? Start: 20:00

 

 

Do zobaczenia na mieście!