Sprawdź też nasz zeszłoroczny ranking najlepszych, tradycyjnych pączków w stolicy

 

Warszawa -  Falafel Bejrut

4zł za pachnącego, delikatnego pączka w sercu stolicy to naprawdę niewiele. Szczególnie biorąc pod uwagę jego wegański skład i tradycyjny, rodzinny przepis. W tym roku ekipa Mike`a nadziewa łakocie śliwkami. Musicie spróbować!

Ul. Nowolipki 15

 

Wrocław - The Root

Nieco mniej tradycyjne, bo z azjatyckim zacięciem. Takie właśnie są pączki z wrocławskiego the root. Za te słodkości zapłacicie tu 2zł od sztuki. Nie mają nadzienia, ale to nic. Z wierzchu oblewa je obłędna polewa czekoladowo-daktylowa. Pycha!

Ul. Krupnicza 3

 

Poznań - Wypas

O mamo, to absolutny zwycięzca pod kątem ilości rodzajów wegańskich oychotek. Znajdziecie tu te tradycjne, donuty, wytrawne „po rosyjsku”, czy „amerykańskie” oponki, których głównym składnikiem jest… ziemniak. Kto da radę spróbować ich wszystkich? Ceny wahają się w granicach 6-7zł.

Ul. Jackowskiego 38

 

Gdańsk - Avocado Vegan Bistro

Choć na co dzień słyną z kuchni wegańskiej w zdrowej, dotłuszczonej wersji, to tłusty czwartek zapowiadają wyjątkowo tłusto. Tego dnia dostępne będą u nich dwa smaki pączków: śliwka z czekoladą i róża z cytrusowym lukrem. Mniam!

Ul. Wajdeloty 25/1

 

Kraków – Smaki roślinne

Tutaj za jednego pączusia trzeba zapłacić piątaka. Jak na Kraków, to wcale nie jest dużo, a trzeba zaznaczyć, że połowa dochodu ze sprzedaży tych słodkich kuleczek zasili fundację Przystań Ocalenie Kpdz. To się nazywa pomaganie na tłusto!

Ul. Smoleńsk 27

 

Katowice - Zielony Most

Na co dzień raczą mieszkańców Katowic pysznymi lunchami i obiadami przez wielkie „O”. Pączków nie robią sami, zlecają to przyjaciołom z firmy Zielony Talerz. Kilka pysznych wariantów w stuprocentowo roślinnym wydaniu.

Ul. Słowackiego 12/1

 

Toruń - Central Coffee Perks

Patrzcie n ate pyszności! Konkurs na najbardziej uroczego pączka w Toruniu został rozstrzygnięty. Z okazji Tłustego czwartku serwują tradycyjne pączusie i nieco mniej tradycyjne donuty. Koniecznie w zestawie z miejscowa kawą – pychotka.

Ul. Strumykowa 2

 

Lublin - Zielony Talerzyk

Przepyszne pączki z nadzieniem jabłkowo-różanym. Serio, mieszkańcy Lublina – zazdrościmy. Co ciekawe, knajpa ma również w ofercie faworki w wersji gluten-free. Da się? Oczywiście, że się da! Chyba, że chodzi o pączki - ze względu na specyfikę  cista drożdżowego nadającego się do smażenia w głębokim tłuszczu, występują tylko w wersji pszennej.

Ul. Królewska 3

 

Łódź - Pączek & Spółka

Na co dzień, poza fantastycznymi wypiekami, robią głównie tradycyjne pączki. Z okazji tłustego czwartku w ofercie pojawi się wegańska alternatywa z nadzieniem różanym. Jeśli macie na nią ochotę, przygotujcie się na kolejkę – są tak pyszne, że klienci ustawiają się w niej od rana. Serio!

Ul. Zielona 1

 

Częstochowa - Mihiderka

Sieć wegańskich restauracji królujących na południu Polski również ma coś dla roślinożernych wielbicieli tłustego czwartku. Pączki kosztują u nich piątego, a z racji dużego zainteresowania, informują na swoim fanpage`u, że kto pierwszy ten lepszy – ekipa usmażyła ile mogła, ale jak wiecie, pączków nigdy za wiele. Śpieszcie się!

Galeria Jurajska, poziom 2

 

Smacznego!