Koncept wchodzi w skład Grupy Gastronomicznej Marcina Wachowicza właściciela kultowych miejsc w mieście: AIOLI, Banjaluka i MOMU. Jeśli byliście już w tych restauracjach to wiecie, że nowe miejsce na stałe wpisze się w wasze ulubione miejscówki!

Kuchnia Mazal Tov opiera się na przepisach z czasów przedwojennej żydowskiej Warszawy zaprezentowanych w nowym wydaniu, zachowując przy tym swój oryginalny smak, dzięki bazowaniu na tradycyjnych przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Szefem kuchni jest Richart Tóth, węgierski żyd wielki miłośnik street foodu, który stworzył kartę opartą na tradycji żydów aszkanezyjskich. 

 

mazel tov warszawa podwale mówią na mieście

 

„Pomysł na projekt urodził się podczas podróży po świecie i poznawania ludzi związanych z kulturą żydowską. Nie bez powodu Mazal Tov otwiera się na warszawskiej Starówce – to miejsce odwołujące się do historii, przeżyć i wspomnień”- mówi Katarzyna Derdzińska, Dyrektor Generalny

Mazal Tov to także przestrzeń dla spotkań ze współczesną kulturą żydowską, ciągle obecną i rozwijającą się w Polsce. Poprzez organizowanie koncertów, wernisaży, spotkań autorskich i innych form wyrazu artystycznej ekspresji chcemy ukazywać różnorodność kultury żydowskiej, a dzięki wizytom wyjątkowych Gości przybliżać jej tradycje. Otwartość i chęć poznania - to wartości na których się skupiamy” - wspomina Daniel Chomicz – odpowiedzialny za część koncepcyjną.

 

Zobacz także: Co zamiast kawy? TOP 5 matcha w Warszawie

 

mazel tov mówią na mieście warszawa


Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 12:00-00:00
Muzyka na żywo: czwartki - soboty od godziny 19:00

Mazal Tov ul. Podwale 29 Warszawa

IG: @mazaltov.pl 

FB: tutaj