„Najlepsze przepisy-najlepszych restauracji” to książka dla każdego gastro podróżnika. Dobrze wydana jest zarówno kulinarną inspiracją dla wszystkich, którzy kochają gotować, ale też genialnym przewodnikiem, po kulinarnej mapie Polski, dla tych którzy kochają jeść.                                

Wizyta w restauracji nie kojarzy nam się już z tłustą kuchnią wypełnioną schabowymi i okraszonymi ziemniakami, młodzi szefowie kuchni pokazują nam zupełnie nowy świat  pełen smacznej, zdrowej i kolorowej kuchni wciąż polskiej, ale nowoczesnej i niebanalnej.     

W tej książce znajdziemy przepisy zdradzające sekrety 39 restauracji z największych miast w Polsce.

 

Najlepsze przepisy-najlepszych restauracji

 

Z każdej kuchni mogą wyjechać na nasz stół potrawy wprost z najlepszych restauracji. Najlepsi szefowie kuchni, otwierają przed nami drzwi do miejsc niedostępnych do tej pory dla przeciętnego klienta restauracji. Zdradzają nam kulinarne sekrety dzięki, którym ich dania stają się niepowtarzalne oraz opowiadają o tajemnicach sukcesu ich restauracji.     

Zobacz także: Co zamiast kawy? TOP 5 matcha w Warszawie

 

Najlepsze przepisy-najlepszych restauracji                               

Jednak mnóstwo przepięknych zdjęć i ciekawych przepisów zachęca nas nie tylko do ich odtworzenia w domowym zaciszu, ale też do odwiedzenia miejsc, w których one powstają. Książka wydana przez Restaurant Week to inspiracja do kulinarnych podróży i lista restauracji, których nie sposób nie odwiedzić przechodząc ulicami Warszawy, Poznania czy Lublina. Wystarczy do niej zajrzeć by wiedzieć, że najlepszą pizze w Łodzi zjemy w restauracji „BAWEŁNA”, w Trójmieście gdy znudzą nam się ryby możemy wpaść na steka do „DELMONICO CUT STEAKHOUSE”, a kiedy przechodząc śląskimi uliczkami złapiemy ochotę na coś słodkiego czeka na nas Tort ciotki Neli w „SZYB MACIEJ”.

Restaurant Week daje nam książkę, którą nazywa kulinarną, dla mnie to zbyt wąskie określenie. Ta książka poza tą oczywistą funkcją jest też poradnikiem i przewodnikiem, albumem przepięknych zdjęć i pamiętnikiem pełnym ciekawych historii. U mnie sprawdzi się na pewno zarówno jako skarbnica przepisów, ale też pomysłów na miejsca spotkań z przyjaciółmi.

 

Autor recenzji: Zuzanna Tomaszewska Mówią Na Mieście