Marzec dobiega końca – to świetna okazja by wpuścić promienie słońca do swojej szafy. Ale zaraz, chwila – najpierw trzeba zrobić na nie miejsce, nie uważasz? Czas pochować najcieplejsze szaliki, zimowe kurtki, odkurzyć sneakersy. Udało się? To super, nam też! Problem polega na tym, że miejsca na nowe łaszki niestety wciąż brakuje… Ale spokojnie! Katowickie Aioli pomoże w pozbyciu się nadmiaru ubrań!

Już 6-tego kwietnia, czyli w sobotę za dwa tygodnie, wnętrze kantyny zamieni się w bazar z prawdziwego zdarzenia. Odwiedzający będą zatrzymywać się przy prywatnych stoiskach, a w tle rozlegać się będą głosy targujące się o cenę. Nie wiemy jak Wy, ale my już czujemy dreszczyk emocji. A nóż, uda się upolować coś wyjątkowego!

Zobacz też: Bam pres. Mark Knight już w maju w Palladium - znamy szczegóły!

 

Akcja organizowana jest we współpracy z Charity Shop fundacji Sue Ryder. Aby wystawić się ze swoimi rzeczami przygotujcie wieszaki z Ikei i worek czystych, niezniszczonych ubrań, których nie nosiliście od miesięcy, a może nawet i lat (może też być coś mieliście na sobie choćby wczoraj, c`mon, chodzi o ciuchy, których już po prostu nie chcecie). Musicie też zapisać u organizatorów wysyłając e-maila pod adres katowice@fundacjasueryder.pl i wpłacić dwie dyszki, które w całości zostaną przekazane fundacji. W zamian za to macie ciepłą miejscówkę o niesamowitym klimacie, a wraz z nią pięć godzin handlu i potencjalnych klientów. Jest tu oczywiście też dach, którego brak bywa największym minusem sprzedawania ciuchów na mieście.

 

Na co konkretnie pójdą wasze pieniążki? Na stronie fundacji (http://fundacjasueryder.pl/o-fundacji/) czytamy:

 

Jeśli jednak nie chcecie nic sprzedawać, a mimo to chcielibyście jakoś wesprzeć tę inicjatywę, przez cały dzień macie możliwość przynoszenia tu swoich czystych, niezniszczonych ubrań, które przekazane zostaną potrzebującym. Sue Ryder to zaufana fundacja, więc nie musicie się obawiać, że ciuchy pójdą na sprzedaż czy do śmieci. Przy okazji zyskacie w szafie trochę miejsca na nowe nabytki. Można?

 

Kilka szczegółów odnośnie wydarzenia:

Kiedy? Sobota 06.04 11:00 – 16:00 

Gdzie? AiOLI rynek 5, górna sala

 

 

Let`s do it!