Kwietniowe środy w Banjaluce zapowiadają się niezwykle gorąco. Będzie zabawnie i nad wyraz kulturalnie. W tym miesiącu poza fantastycznym jedzeniem żywcem przyciągniętym do serca Warszawy ze słonecznych Bałkanów wraz z muzyką graną na żywo knajpa oferuje moc rozrywki w swojej klimatycznej piwnicy. Oto, co będzie się tu działo w najbliższym czasie:

Zobaczcie też: Mazal Tov - Food, Music, Coulture, nowe miejsce na kulinarno/kulturalnej mapie stolicy

10.04 Banjaluka na wesoło! - Misja "Seksmisja"

Klasyka polskiego humoru. Zajrzyjcie na Szkolną, aby uczynić środek tygodnia czymś więcej niż odliczanie do weekendu. Tego dnia na scenie restauracji stanie Grupa Improwizacji Teatr Bezczelny. Przyjadą do nas prosto z Lublina, aby pokazać Warszawie swoją reinterpretację kultowego filmu Juliusza Machulskiego pt.: „Seksmisja”. „Ponownie odkryją przed Wami humor tego filmu, zaczerpną z jego wieloznaczności i przekują w zupełnie nową jakość.” – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia. To nie będzie zwykły kabaret, a spektakl interaktywny z udziałem publiczności. Nie wiemy jak wy, ale my nie możemy się doczekać!

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/272163313673040/

Start: 20:00

Koszt: dyszka doliczona do rachunku na koniec wieczoru

 

 

17.04 Tymański vs. Ciechowski

Jak tam wasz sentyment do przebojów klasyki polskiego rocka? Nam wciąż płonie w serduszkach, w związku z czym wyjątkowo cieszymy się na to wydarzenie. W trzecią środę miesiąca na banjaluckiej scenie pojawi się Tymon Tymański we własnej osobie, w towarzystwie swojego zespołu. Artyści przedstawią widowni swój repertuar stworzony w ramach projektu „Tymański i ¾”. „Tymańskiego zainspirowała idea scenicznej polemiki z utworami Ciechowskiego i spółki, w której następuje tematyczna konfrontacja artystycznych wypowiedzi o polityce, życiowej filozofii, prywacie, Kosmosie i miłości.” – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia. Koncert ma być intrygującym powrotem do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty. Oj, będzie się działo.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/404772076988251/

Start: 20:00

Koszt: dyszka doliczona do rachunku na koniec wieczoru

 

 

25.05 Limboski vs. David Bowie

To dopiero w maju, co nie zmienia faktu, że musieliśmy się tym z Wami podzielić już teraz. Kojarzycie występy Limboskiego? Jeśli nie, to przed Wami świetna okazja, aby zapoznać się z twórczością tego pana. Artysta w czasie swoich koncertów jest niczym człowiek-orkiestra – gra na gitarze, fortepianie, tworzy na żywo pętle, śpiewa, robi beat-box, używa sampli, a nawet gra na bębnie taktowym. Sam wychodzi z założenia, że podczas każdego show najważniejszy jest ultrabliski kontakt z publicznością i całkowita wolność na scenie. To już brzmi, jak zapowiedź czegoś niezwykłego. Jeśli dodamy do tego fakt, że tego wieczora artysta będzie opierał się na twórczości kontrowersyjnego Davida Bowie`go, wiadomo już, że tak właśnie będzie. Wyjątkowo. Już pod koniec maja w banjaluckiej przestrzeni.

Wydarzenie: Już w krótce, śledźcie fanpage https://www.facebook.com/BANJALUKA.WWA/

Start: 20:00

Koszt: dyszka doliczona do rachunku na koniec wieczoru

 

 

Gdzie? Banjaluka, ul. Szkolna 2/4

 

Chodźcie wszyscy i przybijcie z nami toast o bałkańskim charakterze!