Lody, bezy, torty, eleganckie ciasteczka, pączki, eklerki, kremówki – celowo wyłuskaliśmy dla Was miejsca, które nie rozczarują w żadnej z powyższych kategorii. Mamy dla Was miejscówki z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Łodzi i Poznania. Jest pysznie, przekonajcie się sami.

Zobacz też: Co zamiast kawy? TOP 5 matcha w Warszawie

 

 

Warszawa – Odette

Warszawa stawia bardzo wysoko poprzeczke, jeśli chodzi o wyroby cukiernicze. Mamy tu przecież wybitnie smaczną sieć Lukkulus, czy przepiękne, eleganckie ciasta, rozpromowane dzięki Batidzie. Jako, że powyższe miejscówki na pewno już znacie, dziś polecimy Wam cukiwernię Odette i jej siostrę – Odette Tea Hause. Oba lokale znajdziecie w ścisłym Centrum miasta. Ujmują delikatnym, eleganckim wystrojem i małymi dziełami sztuki, w które aż żal wbić widelec. Mijając przelotem w drodze do pracy wskoczcie po paczkę makaroników na wynos. Nie będziecie żałować.

Gdzie? Ul. Wojciecha Górskiego 6 i ul. Twarda 2/4

 

 

Kraków – Wyszukane Desery Braci Szewczenko

Kiedy znudzą Wam się kremówki i macie ochotę zjeść w Krakowie coś innego, bardziej fantazyjnego niż ten słodki klasyk dostępny za każdym rogiem – koniecznie zajrzyjcie do Braci Szewczenko. W tym mieście, podobnie do stolicy, również znajdziecie szereg fantastycznych cukierni. Zdecydowaliśmy się na wybór Wyszukanych, ze względu na tradycję, którą się po prostu czuje zręcznie zmiksowaną z innowacyjnym podejściem. Poza tym, nie ukrywajmy – jako, że w Krakowie bywamy raczej turystycznie, niezwykle odpowiada nam lokalizacja.

Gdzie? Rynek Kleparski 14

 

 

Gdańsk – UMAM

Podobnie do warszawskiej Odette, UMAM znajdziecie w dwóch lokalizacjach/wariantach. Mamy lokal – matkę, w której mieści się pracownia, oraz bliżej centrum – kawiarnię, idealną, by przysiąść w wolnej chwili. Ta firma reprezentuje to, co z Gdańskiem kojarzy nam się nieodzownie – jest pięknie, elegancko, ale bez nadęcia i poczucia, że głupio było wchodzić nie zakładając krawata. Przepiękne ciastka, ciekawe formy, fantastyczna kawa, szeroki wybór herbat, zaskakujące połączenia smakowe, a to wszystko w luźnej, niezobowiązującej, przyjaznej atmosferze. Takie rzeczy tylko w Gdańsku!

Gdzie? Ul. Szafiarnia 11 i ul. M. Hemara 1

 

 

Poznań – Cukiernia Bezowa BEZA

Macie ochotę na bezę? To gnajcie po bilety i sio do Poznania! Zupełnie serio, mamy tu miejscówkę, serwującą najlepsze bezy na świecie. Beza to nazwa, słowo klucz i motyw przewodni. Dostaniecie to torty na bazie bezy, ciasta, ciasteczka, babeczki, cukierki i lody. Jeśli jakimś cudem przyprowadzicie tu kogoś, kto nad bezą kręci nosem, dajcie mu eklerkę – podobno bije rekordy popularności w mieście. My nie próbowaliśmy, pozostajemy wierni bezikom.

Gdzie? Ul. Za Groblą 5/14

 

 

Łódź – Przędza

Ten lokal to w sumie bardziej kawiarnia. A trzeba przyznać, że kawa wychodzi im obłędnie. Dostaniecie tu ją w naprawdę wielu wariantach podania. Każdy kawo-holik doświadcza jednak raz na jakiś czas czegoś w rodzaju pragnienia – pragnienia na jakiś słodycz, który owej kawie będzie towarzyszył. Im lepszy napar – tym lepszy owy słodycz musi być (by dotrzymać jej kroku, rzecz jasna). W Przędzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zawsze mają co zaoferować, kiedy jakiegoś gości trafi taka potrzeba. Łakocie robią piękne, pyszne i nie rzadko w wersji wegańskiej. Sprawdźcie!

Gdzie? Ul. Piotrkowska 107

 

 

Katowice - Piekarnia Cukiernia Michalski

Kolejne miejsce z tradycją. Tradycją nie tylko do pieczenia szarlotek i innych, wybitnych makowców. Miejsce, poza słodyczami, słynie również z pieczywa. Pachnącego, świeżego pieczywa. Wracając do tematu deserów, jeśli potrzebujecie ogarnąć tort w Katowicach, koniecznie złóżcie zamówienie u Michalskiego. Jeśli nie potrzebujecie, ale musicie zjeść coś słodkiego, bo inaczej świat zacznie się przewracać, to również jest właściwy adres. Piękne wnętrze, smaczna kawa i wypieki, które postawią na nogi nawet przy okazji najszybciej przewracającego się świata w historii. Serio.

Gdzie? Plac Miarki 2

 

 

 

Słodkiego dnia!