Zobaczcie też: 5 knajp, dzięki którym przejdziesz na weganizm

Oto rozpiska (znanych na ten moment) najbliższych wegańskich imprez. Łapcie! 

 

Wegańska Majówka 2019

Jeśli wciąż zastanawiacie się, jak spędzić resztę majówki, odezwijcie się do Schroniska PTTK na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie. To właśnie tutaj, z okazji majowych dni wolnych zorganizowano turnusy z dedykacja dla roślinożerców. W programie wycieczki górskie z przewodnikiem sudeckim, pokazy i warsztaty kulinarne, dyskusje o diecie roślinnej, poranna rozgrzewka na dzień dobry, prelekcje o Karkonoszach, GOPRze, bezpieczeństwie w górach, wykład na temat praw zwierząt, spotkanie powitalne i pożegnalne ze słodkim poczęstunkiem oraz górska odsłona sklepu Wegestudio.pl. Być może, z lekką obsuwą, uda się Wam zdążyć na turnus drugi, obejmujący trzy noce w terminie 1-4.05.

 

Kiedy? Już!

Gdzie? Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej, Szklarska Poręba

Organizatorzy: Wege Wakacje i Wegetarianie.pl

 

 

Vegan Week – pierwszy wegański, restauracyjny festiwal w Polsce

Jeśli kojarzycie takie wydarzenia jak Restaurant Week, czy Fine Dining Week, słusznie możecie kojarzyć, na czym Vegan Week będzie polegać. Wezmą w nich udział restauracje z całej polski, które specjalnie na tę okazję przygotują dla was swoje popisowe menu (menu restauracyjne w cenie 39zł: przystawka lub zupa, danie główne, deser lub napój, menu kawiarniane za 29zł: 2 rodzaje słodkości i kawka). Co ciekawe, organizatorzy zapowiadają, że w tym festiwalu wezmą udział również producenci odzieży, obuwia, kosmetyków czy firmy oferujące usługi z branży beauty. Zaciekawieni? Szczegółów wypatrujcie na oficjalnej stronie festiwalu pod adresem www.veganweek.pl.

 

Kiedy? 17-23.06

Gdzie? Cała Polska

 

 

XIII Ogólnopolski Tydzień Wege / Warszawa

Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege objętego honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Jego głównymi założeniami są promocja diety roślinnej oraz zdrowego trybu życia. Tydzień rozpocznie się wegańskim biegiem, następnie w planach, spotkanie pierwszego stopnia z wege-dogami IKEA, polska premiera filmu „Diet Fiction”, live cooking show „Weganon w Mieście”, wykłady: „Czy nabiał jest niezbędny w naszej diecie?” oraz „Mama na roślinach”, spotkanie z magazynem „Vege”, MeetVeg, a na zakończenie, roślinny piknik na Polu Mokotowskim. Wiedzieliście, że Tydzień Wege to najstarsza i największa tego typu impreza w kraju? No, to już wiecie.

 

Kiedy? 19-26.05

Gdzie? Festiwalowe miejscówki są rozrzucone w okolicach Centrum

Organizatorzy: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Zostań Wege i Viva Akcja dla zwierząt – Warszawa

 

 

Vegan Grill

Warszaty w CookUp to idealny pomysł na prezent, spędzenie czasu we dwoje, szansa na nauczenie się czegoś nowego oraz okazja, by zrobić coś fajnego. Już w czerwcu tematem przewodnim jednego spotkań będzie nie lada wyzwanie dla każdego roślinożercy, a mianowicie – wegański grill. Spotkanie poprowadzi szef kuchni Organic Corner, Michał Lachur, który zna się nie tylko na smakach, ale też poprawnym prowadzeniu diety. Podczas warsztatów nauczycie się przyrządzać pod okiem mistrza lemoniadę pokrzywową z chia, szaszłyki warzywne z tempehem i grzybami shiitake, grillowana kapustę pekińską w azjatyckiej marynacie kolendrowo-imbirowej, burger z czarnej fasoli z sosem musztardowym i colesławem z brokułowych głąbów oraz wegańskie lody bananowe z kawałkami czekolady i miętą. Koszt tej przyjemności to 320zł. Spotkanie zakończy się wspólną konsumpcją przygotowanych potraw.

 

Kiedy? 27.06

Gdzie? CookUp Warszawa, ul. Racławicka 99

 

 

Vegan World Festival

A może by tak… porządna dawka koncertowania w leśnej przestrzeni? Zainteresowani koniecznie muszą zwrócić uwagę, na zbliżające się wydarzenie na Dolnośląskiej, legendarnej Stacji Wolimierz. Zagrają między innymi Ga-ga Zielone Żabki, Mikromusic, Marek Piekarczyk, Dubrising, Drums Over Knives, Komety. W programie również joga, pokazy kulinarne, wykłady oraz mistyczne dźwięki gongów na dobranoc. Za bilet jednodniowy dacie 5 dyszek, za dwudniowy – 90zł. Kupując jedną z tych opcji możecie wybrać, na którą z organizacji odpowiedzialnych za wydarzenie przeznaczycie część kwoty, jaką wydajecie na wejściówkę. Ambasadorami festiwalu są m.in. Iwona Kibil, Natalia Grosiak z Mikromusic oraz Marta Dymek z Jadłonomii.

 

Kiedy? 16-18.08

Gdzie? Stacja Wolimierz, ul. Dworcowa 73, Pobiedna

Organizatorzy: Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Niech Żyją, Szczęśliwi bez cukru, Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Empatia, ProVeg Polska, The Save Movement

 

 

 

 

Do zobaczenia!