Zobacz też: Początek sezonu letniego w Przystań Nowa Fala

 

Piątek, 10.05

JUWenalia 2019: piątek, 10 maja

Tak, to już ten moment. Sezon na juwenalia zaczyna się już w najbliższy weekend. W piątek na scenie ustawionej na głównym dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego staną Mielzky, Dwa Sławy, Zeus i Mr.Kękę. Jak widzicie, piątek zapowiada się rapowo, za to sobota upłynie już w nieco bardziej charakterystycznym dla juwenaliów, rockowym klimacie. Wsytąpią m.in. Myslovitz, Strachy Na Lachy i happysad (bilet normalny – 50zł). W piątek na teren imprezy wejdziecie za darmo.

Start: 17:30

Adres: Dziedziniec UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

 

 

Slow Market - start sezonu nad Wisłą

Skoro sezon imprez plenerowych w końcu oficjalnie się rozpoczął, dziwnie byłoby, gdyby nadwiślańskie brzegi nie wróciły do życia (choć mieszkańcy miasta na Bulwarach zasiedli już - co najmniej - miesiąc temu). Do życia oficjalnie budzi się więc Slow Market, który już po raz piąty kulinarnie uprzyjemni, póki co, chłodne wieczory. Stoiska pełne pyszności znajdziecie ponownie w okolicy klubów Plac Zabaw i BarKa. Jedzenie serwować Wam będą zarówno stali bywalcy, jak i nowi wystawcy. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie cos dla siebie w tej wielokulturowej, przepysznej mieszance.

Start: 18:00

Adres: Bulwary nad Wisłą, tuż obok klubów Plac Zabaw nad Wisłą i BarKa.
(ścisłe okolice Pomnika Syrenki / Mostu Świętokrzyskiego)

 

 

Otwarcie sezonu na Wiśle | Przystań Nowa Fala

Skoro wiecie już, gdzie pójść na koncert i gdzie zjeść, po udanym rozpoczęciu wieczoru, powiemy Wam też gdzie wybrać się, by potańczyć. W najbliższy piątek sezon letni rozkwitnie też w pełni na barce Przystań Nowa Fala. Muzycznie (i nie tylko) zadbają o Was (uwaga uwaga) Piotr Kędzierski i Glass Hunters. Tęsknliście? My bardzo! Impreza na Wiśle – dosłownie, parkiet znajduje się na górnym pokładzie Przystani – w doborowym towarzystwie i z ulubionym drinkiem w ręku, to właśnie to, czego brakowało nam ostatnimi miesiącami. Wstęp free.

Start: 21:00

Adres: Przystań Nowa Fala, Bulwar Gen. George’a Smitha Pattona

 

 

Sobota, 11.05

Jazz Art Fashion Festival 2019

Sobota zapowiada się totalnie kulturalnie. Po raz pierwszy, wciąż świeża przestrzeń Centrum Praskiego Koneser zamieni się na dwa dni w obszar kreatywnych działań, spotkań z modą, koncertów i warsztatów. W programie między innymi jazzowe interpretacje utworów Kory i Maanamu w wykonaniu m.in. Bovskiej, Ani Karwan, Moniki Borzym i Buslava. Na wybiegu zobaczycie nowe kolekcje debiutantów, oraz czołówych polskich projektantów, w tym duetu Paprocki&Brzozowski. Bilety na każdy z dwóch dni trwania kosztują 55zł za normalny, oraz 200zł za opcję VIP.

Start: 11:00

Adres: Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

 

 

Rewolucyjny duch Bauhausu. Film + Spotkanie

Wyjątkowy pokaz filmowy wraz ze spotkaniem z historykiem sztuki i architektury, Aleksandrą Kędziorek. O co właściwie chodzi? O 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. W jego ramach, w sześciu polskich miastach, przez dwa tygodnie, praktycznie non stop wyświetlane będą filmu z gatunku dokument. O filmie „Duch Bauhasu” organizatorzy piszą tak: „Film przedstawia fascynującą historię powstałego 100 lat temu innowacyjnego nurtu w sztuce, a także wyrosłe z niego współczesne społeczne i artystyczne projekty.” Bilet na projekcję wraz z późniejszą debata kosztuje 19zł.

Start: 16:30

Adres: Kino Ilozjon, ul. Narbutta 50a

 

 

Szkolna Dyskoteka: Matura!

A na dobre zakończenie dnia? Oczywiście, że impreza! W NIEBIE tego wieczora będzie obowiązywał temat przewodni. Jak zauważyliście po tytule, dotyczył on będzie czasów szkolnych, a konkretnie roku maturalnego. Mile widziane mundurki, granatowe spódniczki, podkolanówki, białe t-shirt`y, godła i szkolne emblematy. Muzyka z różnych lat przywoła wszystkie, najbardziej ckliwe wspomnienia i sprawi, że znów poczujecie się, jakbyście mieli 18/19 lat. Btw – ten konkretny rodzaj imprezy możecie już kojarzyć z Pomostu 511 czy Snu Pszczoły. Będzie równie przaśnie. Lista fb do 23:00 wchodzi za free, cała reszta płaci dwie dyszki.

Start: 22:30

Adres: NIEBO, ul. Nowy Świat 21

 

 

Niedziela, 12.04

Veganmania Warszawa - wiosna 2019

Największa w kraju impreza, mająca na celu promocje diety roślinnej po raz kolejny zawita do Warszawy. W programie, wiadomo, nie zabraknie pysznego jedzenia wolnego od produktów odzwierzęcych. Podczas tego wydarzenia będziecie mieli również okazję poznać bliżej inne aspekty wegańskiego stylu życia, w tym kosmetyki nietestowane na zwierzętach oraz modę, tworzoną w duchu „slow” z naciskiem na surowce organiczne. W ramach festiwalu odbędą się również cykle wykładów, warsztatów i spotkań o charakterze edukacyjnym. Bilety na poszczególne elementy imprezy wahają się od 5-ciu do 29-ciu zł.

Start: 11:00

Adres: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25

 

 

LOLEK Dzieciom w Niedzielę: Klaun Polska

A może by tak rodzinnie, w towarzystwie najmłodszych? Proponujemy połączyć długi, wyczerpujący spacer po Polu Mokotowskim z przerwą na placu zabaw, oraz popołudnie w Pubie Lolek, gdzie Wy, dorośli, możecie na spokojnie zjeść obiad czy napić się czegoś dobrego, w czasie, kiedy wasze pociechy zajęte będą animacjami prowadzonymi przez ekipę Lolka. Zabawy, konkursy i edukacja z naciskiem na rozwój kreatywności, to właśnie to, co młode umysły chłoną jak gąbka. Udział w animacjach dla dzieci jest bezpłatny, płacicie tylko za to, co zamówicie do skonsumowania.

Start: 14:00

Adres: Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20

 

 

Spektakl w ciemności

Chcecie się trochę pośmiać? Spróbujcie improwizacji. Plan jest taki. Rezerwujecie sobie czas wolny na niedzielny wieczór. Wpadacie do Resortu, zamawiacie ulubione piwo, cos mocniejszego lub zwyczajnie, herbatę. Wypijacie, a jak nie zdążycie z całą zawartością szklanki/kieliszka/kubka schodzicie na dół, do piwnicy Resortu Komedii. Tam wygodnie rozsiadacie się na widowni i… nie powiemy Wam co dalej. Tak naprawdę, nikt nie wie co dalej. Uważajcie tylko, aby się nie pozalewać – cały spektakl odbędzie się przy zgaszonych światłach. Wytężcie więc słuch i oddajcie się w ręce grupy fantastycznych komików. Wstęp: 20zł.

Start: 19:00

Adres: Resort Komedii w Resorcie, ul. Bielańska 1

 

 

 

 

To jak? Do zobaczenia?